Ktorí hráči z Guardiolovej éry by sa mohli vrátiť do Barcelony?

Po návrate 38-ročného obrancu Daniho Alvesa a možnom príchode 32-ročného útočníka Alexisa Sáncheza sa denník Sport začal zaujímať o tom, čo sa deje s ostatnými hráčmi z Guardiolovej éry a ktorí z nich by sa mohli vrátiť na Camp Nou. Samozrejme nie každý hráč sa vráti do Katalánskeho klubu. Naopak ani jeden z nižšie uvedených hráčov sa ku klubu vôbec nemusia pripojiť.

Medzi najzaujímavejších hráčov z tohto obdobia patria: Pedro Rodriguez, Thiago Alcantara, Marc Bartra, Zlatan Ibrahimovic. Všetci spomenutí hráči naďalej hrajú za profesionálnu futbalovú kariéru, aj napriek tomu, že majú po tridsiatke. Thiago si v posledných rokoch počínal veľmi dobre v Bayerne a v Anglickom klube Liverpoole, nuž pamätajme si jednu vec. FC Barcelona má stred poľa veľmi zaplnený. Nehovoriac o budúcnosti, Nica, Pedriho a Gaviho.

Medzi obrancami vyniká veľmi dobrou formou Marc Bartra, ktorý nedávno vyhral z Betisom na Camp Nou. Je to hráč, ktorý by Katalánskemu klubu rozhodne vedel niečo dať. Ďalším hráčom na zozname je Pedro, ktorý momentálne nastupuje v Talianskom tíme Lazio. Veľmi veľkú pozornosť púta aj Cristianu Tello, ktorý už v minulosti ukázal veľký prísľub. Taktiež netreba zabúdať na budúcnosť FC Barcelona. Katalánsky klub dokážu zmeniť len mladý hráči, pretože týto by rozhodne nenastupovali ďalších 20 rokov, hoci môžeme sa mýliť, ale je to malo pravdepodobné.

Aktívni hráči, ktorí hrali v Barcelone pod vedením Pepa Guardiolu:
Oier: Espanyol
Martín Cáceres: Cagliari