La Liga žiada Barcelonu o podrobný prehľad financií vrátane odchodu Alby a nových sponzorov

Zdieľať:

Začiatkom tohto týždňa správy uviedli, že La Liga poslala plán životaschopnosti Barcelony dvom nezávislým špecialistom, aby sa hlbšie ponorili do plánu.

Vzhľadom na ekonomickú situáciu klubu chce liga zabezpečiť, aby návrh Blaugranas bol z dlhodobého hľadiska realizovateľný bez alternatívnych interpretácií.

Santi Ovalle prináša na svetlo najnovšie aktualizácie o situácii. Podľa španielskeho novinára teraz La Liga požiadala Barcelonu, aby predložila podrobný prehľad svojich plánovaných výdavkov na jún.

Javier Tebas je ochotný akceptovať rozpočet Kataláncov, ale chce mať jasnejšiu predstavu o tom, kam plánujú investovať peniaze. S nedávnym odchodom Jordiho Albu a príchodom sponzorov na scénu nebude Barcelona čeliť žiadnym problémom pri presviedčaní La Ligy.

Ešte dôležitejšie je, že Joan Laporta už poslal dokumenty lige, aby ukázal, že klub v nadchádzajúcej sezóne zvýši svoje príjmy a zníži svoje výdavky.

V skutočnosti správy vysvetľujú, že nedávno oznámené odchody Alby a Busquetsa samy o sebe uvoľňujú neuveriteľných 40 miliónov eur na mzdách Barcelony.

Keď Laporta oficiálne predloží dokumenty požadované La Ligou, očakáva sa rýchly vývoj v oblasti plánu životaschopnosti. Konečná zelená by mohla doraziť už budúci týždeň a umožniť administratíve pracovať na príchodoch v plnom prúde.

Zelená od ligy by tiež pomohla klubu presvedčiť ich cieľ, Lionela Messiho, že má dostatok priestoru na prispôsobenie sa jeho platu a pomôže zvrátiť vlnu v ich prospech.

Zdroj: barcauniversal.com

Foto: marca.com