Laporta a Mendes zpečetili strategii pro Bernarda Silvu

Před několika dny, přesně 4. července, si prezident FC Barcelona, ​​​​Joan Laporta , zavolal do svého domu portugalského agenta Jorgeho Mendese. Během večeře, které se nezúčastnil Mateu Alemany, který byl na Mallorce, se diskutovalo o různých složkách hráčů prvního týmu, ale především o možném podpisu Bernarda Silvy, který podle zdrojů z Barcy. K opětovnému setkání se zástupcem, druhému v posledních týdnech, došlo po prodeji 10 % televizních práv LaLigy na dalších 25 let severoamerickému konsorciu Sixth Street, což umožnilo odemknout první podpisy Andrease Christensena a Francka Kessie a otevřít možnost nových zaměstnanců. Hovořilo se o Trincaovi, který už má za sebou půldruhé nohy ve Sportingu Lisabon po uzavření hostování ve Wolverhamptonu a že anglický klub nechce uplatnit opci na nákup, a také o Nico Gonzálezovi, jehož záměrem bylo odejít na hostování pro více herního času, ale Xavi si to nepřeje, protože bude brzo ocházet Sergio Busquets a právě Nico by mohl být tím kdo by ho mohl zastoupit.

Byly to specifické problémy, protože většina přišla se záležitostmi Frenkie de Jong-Bernardo Silva. Pokud Nizozemec souhlasí s odchodem do Manchesteru United nebo Chelsea, pokud udrží nabídku, jejíž částka, která by se oficiálně neuznala, by se mohla blížit 70-80 milionům eur, Barça půjde za Bernardem Silvou. Dokonalý scénář pro umístění hráče, který vzrušuje Xaviho a to byl jeden z jeho požadavků, dokud holandský reprezentant odpadne. Mendes je odhodlán vzít Bernarda Silvu do Barçy a portugalský záložník již informoval „modrou“ tabuli o svém přání odejít do klubu Barça.

Problémem je cena a jednání Laporta-Mendes sloužilo k předání finanční strategie. Manchester City bude hovořit pouze o číslu blízkém 100 milionů eur, což je pro Barçu nedostupná částka, protože peníze, které De Jong obdrží, by zčásti šly Robertu Lewandowskému, prvnímu cíli Barcy.

Zdroje: mundodeportivo.com
Foto: marca.com