Laporta: Bol to ťažký rok, ale proces obnovy sa začal a my sme v procese vytvárania konkurencieschopnejšieho tímu

Zdieľať:

Laporta ohľadom Busquetsa 

“Busquets? Neviem či odíde túto zimu alebo, či zostane do konca sezóny. Chceme, aby zostal do konca sezóny, pretože o to nás Xavi požiadal. Dúfam, že Busquets bude pokračovať až do konca, ale akokoľvek sa rozhodne, bude dobre rozhodnuté. Všetci chceme aby pokračoval.”

Laporta ohľadom Piqueho

“Piqué? Máme veľmi dobrý osobný vzťah, veľmi si ho vážim a môžem hrdo povedať, že som bol prezidentom Piquého. Som na neho hrdý, je to výnimočný človek. Barca môže byť len vďačná Gerardovi Piquému… Je súčasťou štítu Barcy”

Laporta na Xaviho 

“Xavi vždy vysiela optimizmus. Pre neho sa problémy dajú vždy vyriešiť. Nič nevidí ako nemožné. Veľmi rád sa s ním rozprávam, pretože má veľmi jasnú víziu klubu, videl som ho veľmi vyspelého na to, aký je mladý. Xavi prekonal naše očakávania. Mal veľa vedomostí, ale museli sme vidieť, ako sa postaví na lavičku, ako je tá v Barcelone. Keďže toľko prežil vo svete Barcy, dokonale ho pozná. Xavi je najlepší tréner na svete. Mám veľké šťastie, že ho mám”

Laporta o prestupoch 

“Práce sme robili v lete a momentálne nič nenasvedčuje tomu, že by sme museli robiť operácie. Máme stred poľa s Busim ako majstrom stredu zálohy , Pedri, Gavi, Frenkie, Kessié…Nikdy som nechcel predať Frenkieho de Jonga, pretože je jednou z hlavných opôr, ktoré máme. Je to jeden z veľkých talentov, mladý a predurčený stať sa jedným z lídrov tímu.”

“Dembélé? Obnovili sme ho a som s ním veľmi spokojný. Vo finále majstrovstiev sveta som ich sledoval, pretože keby Francúzsko vyhralo, bol by som za nich rád”

 

foto : marca 

zdroj: barcaTv