Laporta prepustil šéfa lekárskych služieb Ramona Canala

V priebehu včerajšieho dňa bolo oznámené, že Katalánsky klub opustil generálny riaditeľ Ferran Roverter. Denník AS dnes informuje, že prezident FC Barcelona Joan Laporta sa rozhodol prepustiť bývalého šéfa lekárskych služieb Ramona Canala.

Bývalý šéf lekárskych služieb Ramona Canal prišiel do klubu v roku 2006 vďaka samotnému terajšiemu prezidentovi Joanovi Laportovi. V posledných mesiacoch bola jeho situácia veľmi zložitá, nemal dôveru v súčasných manažérov subjektu ani technického personálu prvého tímu. Samozrejme celá táto situácia nezostala bez povšimnutia Laporty, ktorý sa napokon rozhodol prepustiť Canala. Treba pripomenúť, že Ramona Canal tušil, že niečo nie je v poriadku, už po tom, čo klub opustil lekár Lluísa Tila a fyzioterapeut Jianja Braua…

FC Barcelona si už našla vhodnú náhradu na poste hlavného lekára. Podľa všetkého sa ním ma stať Xavier Corbella. Denník AS informuje, že oficiálne predstavenie bude v priebehu budúceho týždňa.

Xavier Corbella je uznávaným odborníkom zodpovedným za internú medicínu v nemocnici De Bellvitge. V súčasnosti pôsobí aj ako dekan Fakulty medicíny a zdravotníctva na International University of Catalonia (UIC). Taktiež môžeme dať do pozornosti, že Xavier je v medicínskom manažmente a výučbe autorom vyše 110 publikácii a ma skúsenosti so 150 konferenciami.

Zdroj: as.com
Foto: mundodeportivo.com