Legendy holandského klubu kritizujú Frenkieho a Memphisa

Pre holandskú televíziu Zigo Sport Ruud Gullit, Ronald de Boer, Marco van Basten kritizoval Frenkieho de Jonga a Memphisa.

“Myslím si, že Frenkie je skvelý futbalista, ale chcem od neho vidieť viac. Ak nehrá dobre, tak preto, lebo nehrá na svojej pozícii. No dobre nehral na žiadnom poste v strede obrany. Vždy by mal zo seba dať o niečo viac.”
povedal Gillit.

“De Jong by mal hrať hlbšie.” hovorí Van Basten, s čím Gullit súhlasí. “Vezme loptu v hĺbke poľa, urobí niekoľko fintičiek a vráti ju do hry.” Týmto spôsobom môže urobiť niekoľko úspešných prihrávok.

Ronald de Boer zas poznamenal, že Frenkie de Jong odohral v predchádzajúcej sezóne niekoľko zápasov na ofenzívnejšej pozícii, kde sa mu darilo: “Neskôr musel hrať hlbšie a tvoriť akcie. Strelil niekoľko dobrých gólov a na ihrisku dominoval.”

“Nejde o to, aby si nabiehal do šestnástky, ale musí tam prihrávať. A to nestačí. Má víziu, takže niekedy musí zahrať lopty z hĺbky. To mi trochu prekáža.” zdôraznil Van Basten, ktorý kritizoval aj Memphisa Depaya: “Mám určité pochybnosti či je to hráč pre Barcelonu. Je to dobrý futbalista, ale je umelec, individualista. Hrá po svojom a drží sa toho. V takomto klube musí hrať tímovejšie. Barcelona musí útočiť spoločne a prihrávať si loptu navzájom. Neviem či hra Memphisa postačuje v elitnom klube.” dodal.

Foto: fcbarcelona.com