Leo Messi sa blíži k Pelého rekordu

Kapitán FC Barcelony Lionel Messi sa chystá prekonať rekord legendárneho brazílskeho futbalistu Pelého, v počte strelených gólov.

Brazílsky futbalista pod známym menom Pelé sa objavil v Brazílskom Santose vo veku 18 rokov. V rokoch 1956-1974 zaznamenal až 643 gólov. K tomuto číslu sa priblížil len jediný hráč, a to Gerd Muller. Tento útočník v rokoch 1964-1979 zaznamenal 565 gólov pre Bayern Munchen. Kapitán FC Barcelony Lionel Messi svoju stratu gólov postupne znížil a vďaka tomu sa pomaly približuje k rekordu Pelého. Po zápase so Sevillou má na konte už 604 gólov. Na prekonanie Pelého mu stačí už len 39 zásahou do brány, aby aspoň vyrovnal Pelého rekord.

Je viac pravdepodobné, že Messi tento rekord prekoná už túto sezónu. Počas sezóny strelil viac ako 40 gólov, ak si zanechá túto parádnu jazdu, tak je viac než isté, že tak Pelého posunie na druhé miesto.

Argentínčan Lionel Messi zaznamenal do teraz 420 gólov v Primera División, 112 gólov v Lige Majstrov, 51 gólov v pohári, 13 v Super Cupe, 5 gólov v Majstrovstvách sveta klubov a posledný tri góly strelil v Európskom Super Pohári. Na tieto nádherné góly mu stačilo presne 691 stretnutí.

zdroj www.fcbarca.com
foto www.fcbarcelona.com