Lionel Messi dostal 6 zlatú kopačku

Zdieľať:

Barcelonská hviezda Lionel Messi zaznamenal 36 gólov v sezóne LaLiga. Vďaka 36 nastrieľaných gólov tak prekonal štvoricu hráčov s obrovským náskokom, ako napríklad: Karim Benzema (21 gólov), Luis Suarez (21 gólov), Iago Aspas (20 gólov) Cristian Stuani (19 gólov). Počas sezóny mal Lionel Messi dosť konkurentov v boji o zlatú topánku. Posledné dní, týždne, mesiace mal asi najväčšieho konkurenta Kyliana Mbappého, ktorému sa podarilo streliť 33 gólov.

Na včerajšom ceremoniáli v starej továrni Estrella Damm sa zúčastnilo široké zástupenie FC Barcelony, prezident Josepa Maria Bartomea, generálny riaditeľ Oscarom Grau členovia správnej rady Jevier Bordas, Silvio Elia, zástupcovia vedenia športu Erik Abidal, Roman Plane a riaditeľ Guallermo Amore.

Messiho sprevádzal jeho otec, manželka Antonela a dvaja jeho synovia Thiago a Mateo, ktorí mu nakoniec odovzdávali cenu.
Prítomní boli aj spoluhráči ako napríklad Jordi Alba a Luis Suarez.

Lionel Messi sa samozrejme aj vyjadril k zisku 6 zlatej kopačky.
„ Dobré ráno, ďakujem Vám veľmi pekne za to, že ste tu. Chcem sa poďakovať svojej rodine, kolegom a ostatným. Ďakujem aj Jordimu a Luisovi, ktorí ma prišli pozrieť aj sem. Toto ocenenie patrí aj celému tímu. Bez tohto tímu by som túto cenu nevyhral.“

Argentínčan nezabúda ani na priority svojho klubu.
„Liga Majstrov je samozrejme niečo mimoriadne, práve preto ju chceme všetci vyhrať. Taktiež vieme, že aj LaLiga je najdôležitejšia, pretože nám umožňuje sa zlepšovať v Lige Majstrov, alebo v Super Cope. Áno, vždy hovoríme o Lige Majstrov, ale nikdy nezabúdujme na ďalšie súťaže pretože sme v Barcelone a tu sa zameriavame na všetke trofeje.”

Kapitán Barcelony Lionel Messi si pripísal šiestu zlatú kopačku vďaka ktorej sa stal vodcom všetkých čias. Na druhom mieste sa nachádza Cristiano Ronaldo, ktorý toto ocenenie získal štyrikrát.

V tejto sezóne má Lionel Messi v LaLige iba jeden gól. Práve kvôli jeho zraneniu si celú situáciu sťažuje… Ak bude chcieť vyhrať ďalšiu zlatu kopačku, tak bude musieť parádne zabrať na píle…

zdroj www.fcbarca.com
foto www.fcbarca.com

Peter
Sledujte ma