Lionel Messi: Na čo sa pozeráš, ty blázon

V priebehu piatkového večera sa na Majstrovstvách sveta v Katare odohral štvrťfinálový zápas medzi Holandskom a Argentínou. Po skončení tohto zápasu sa pred média postavil bývalý kapitán Katalánskeho klubu FC Barcelona Lionel Messii, ktorý slovne zaútočil na hráča Holandskej reprezentácie.

“Na čo sa pozeráš, ty blázon? Na čo sa pozeráš, ty blázon? Choď tam,” povedal bývalý kapitán FC Barcelona Lionel Messi, čím zaskočil aj samotného reportéra.

Slovne zaútočil na niekoho, kto bol mimo dosah kamier. Podľa denníka Ole sa ma jednať o 30-ročného Holandského útočníka Wouta Weghorsta, ktorý práve šiel okolo.

Rozhodca
“Ten mladík začal provokovať hneď, ako nastúpil, a to podľa mňa nepatrí do futbalu,” vysvetľoval Argentínsky kapitán Leo Messi.

Na druhej strane denník Marca informuje, že Holandský útočník Wouta Weghorst žiadal Messiho o výmenu dresu.

“Po zápase som mu chcel podať ruku. Veľmi si ho vážim ako futbalistu, ale on mi ruku odmietol podať a nechcel sa so mnou rozprávať. Moja španielčina nie je veľmi dobrá, ale boli to neúctivé slová, ktoré ma sklamali,” povedal Holandský reprezentant Weghorst.

Cítil som veľký hnev, nemalo to skončiť takto. Nechcem hovoriť o rozhodcovi, pretože za to potrestajú, nemôžete povedať, čo si myslíte,” vyhlásil Messi.

Argentínci už pred odohratím zápasu vedeli do čoho idú. Španielsky arbitter Antonio Miguel Mateu Lahoz podľa nich už viackrát v minulosti dokázal, že je voči Messimu veľmi zaujatý.

“Pred zápasom sme sa báli, pretože sme vedeli, aký je. FIFA sa musí zamyslieť, na takejto úrovni nemôže rozhodovať takýto rozhodca,” vysvetľuje Messi.

“Počas celého zápasu si počínal zle, vždy hral proti nám,” myslí si Messi.

Argentínska hviezda sa hnevala aj na trénera Holandskej reprezentácie Van Gaala.
“Vždy každého rešpektujem, ale aj ja mám rád, keď ma rešpektujú. Van Gaal k nám nebol úctivý”, tvrdí Leo Messi.

K tejto situácii sa vyjadril aj Argentínsky tréner Lionel Scaloni.
“Messi sa cítil dotknutý a ukázal, že je najlepší zo všetkých.”

Zdroj: sportnet.sme.sk, marca.com
Foto: mundodeportivo.com