Lionel Messi: V El Clásicu očakávam veľmi silný Real Madrid

Zdieľať:

Lionel Messi na propagačnej akcii Adidas, predstavil svoje nové kopačky Nemesis 2019 a taktiež poskytol krátky rozhovor.

Zlata lopta
“Všetky sú výnimočné. Každá má v sebe niečo špeciálne. Táto je jedinečná vzhľadom na osobné aj futbalové obdobie, v akom som sa ocitol. Každá zlatá lopta má svoje vlastné drobnosti, táto takisto.”

Tajomstvo skvelej formy
“Práca, úsilie, zlepšovanie sa zo dňa na deň. Neexistuje väčšie tajomstvo ako vytrvalosť a práca. Chcem sa aj naďalej učiť, dennodenne pracovať, starať sa o seba, mať radosť z toho, čo robím. To všetko má za následok, že som veľmi vďačný a že sa môžem aj naďalej venovať futbalu.”

Vyrovnaná La Liga
“Všimli sme si to nielen v tejto sezóne, ale aj v tých predchádzajúcich. Všetko je vyrovnanejšie, každý môže vyhrať s kýmkoľvek. Je ťažké vyhrať na výjazdoch, pretože domáci sú silnejší. Všetko sa komplikuje. Úroveň je vyrovnanejšia.”

Liga Majstrov
“Aby som bol úprimný, minulosť vždy leží niekde vo vnútri. Musíme však začať od nuly, pretože je to nová sezóna, nová súťaž. Myslím, že by sme sa mali poučiť z chýb z minulosti, ale zároveň zabudnúť na to, čo sa stalo v predchádzajúcej sezóne a všetkých tých predchádzajúcich rokoch a zamerať sa na súčasnosť. Bola by chyba, ak by sme opäť vypadli.”

El Clásico
“Očakávam silný a veľmi vyrovnaný Real Madrid. Barcelonské zápasy proti Realu sú vždy jedinečné, bez ohľadu na to, z akej formy sa jeden alebo druhý tím blíži. V súčastnosti sú oba tímy v dobrom momente.”

Adidas Nemesis 19
“Bolo ťažké si na tieto kopačky zvyknúť, ale dnes si ich obúva, sú mi dobré. Ľudia, ktorí sa o nás starajú, sú poctiví a všetko nám uľahčujú.”

zdroj www.fcbarca.com
foto www.fcbarcelonanoticias.com

Peter
Sledujte ma