Lionel Messi vyhral Zlatú loptu 2021

Magazín France Football dnes ocenil Argentínčana Lionela Messiho za najlepšieho hráča roka 2021. Vďaka tomuto oceneniu si Lionel Messi pripisuje už siedmu rekordnú Zlatú loptu.

Lionel Messi získal ďalšiu Zlatú loptu. Po roku, v ktorom magazín France Football nemenoval víťaza kvôli pandémii Covid-19, bol Argentínčan odhalený ako najlepší hráč roka 2021.

34-ročný Lionel Messi vyhral anketu v rokoch 2009, 2010, 2011, 2012, 2015 a naposledy v roku 2019. V lete doviedol Argentínu k titulu na šampionáte Copa America. S národným tímom získal prvú veľkú trofej a zo šampionátu si odniesol aj cenu za najlepšieho hráča turnaja a nechýbala mu ani zlatá kopačka.

Bývalý kapitán Lionel Messi zaznamenal v roku 2021 dokopy za kluby a reprezentáciu 41 gólov a 17 asistencií v 56 zápasoch. Za FC Barcelonu získal Kráľovský pohár, bola to jeho 35 trofej v klube FC Barcelona, vrátane desiatich ligových titulov, štyroch titulov  Ligy Majstrov UEFA.

“Je to neuveriteľné byť tu znova. Pred dvoma rokmi som si myslel, že je to moje posledné víťazstvo a teraz tu opäť stojím. Som nesmierne šťastný, nadšený a chcem bojovať s novými výzvami. Neviem, koľko času mi zostáva, ale dúfam, že to bude ešte dlho.”

“Chcem sa poďakovať mojim spoluhráčom z Barcelony a PSG a špeciálne z národného tímu. Mal som pocit, že mi niečo chýba a tento rok sa to naplnilo. Veľká časť dnešného víťazstva je za to, čo sme dosiahli na Copa America, takže ďakujem spoluhráčom, toto patrí vám.”

“Prišla ma sem podporiť moja žena, deti, otec a mama. Bola pre mňa veľká česť bojovať s Robertom. Vlani si bol víťaz ty a myslím si, že France Football mal dať cenu tebe,” citoval Messiho Evening Standard.

Zlatá lopta 2021

1. Lionel Messi (Arg./FC Barcelona, Paríž Saint.Germain)
2. Robert Lewandowski (Poľ./Bayern Mníchov)
3. Jorginho (Tal./Chelsea)
4. Karim Benzema (Fr./Real Madrid)
5. N’Golo Kante (Fr./Chelsea)
6. Cristiano Ronaldo (Tal./Juventus Turín, Manchester United)
7. Mohamed Salah (Egypt/Liverpool)
8. Kevin de Bruyne (Belg./Manchester City)
9. Kylian Mbappe (Fr./PSG)
10. Gianluigi Donnarumma (Tal./AC Miláno, PSG)

Zlatá lopta žien:

1. Alexia Putellasová (Šp./FC Barcelona)
2. Jennifer Hermosová (Šp./FC Barcelona)
3. Sam Kerrová (Aus./Chelsea)

Cena Leva Jašina (pre brankárov): Gianluigi Donnarumma (Tal./AC Miláno, PSG)
Najlepší útočník: Robert Lewandowski (Poľ./Bayern Mníchov)
Cena Raymonda Kopu (pre hráčov do 21 rokov): Pedri (Šp./FC Barcelona)
Najlepší klub: Chelsea FC (Ang.)

Zdroj: fcbarcelona.com, sportnet.sme.sk
Foto: twitter.com/talkSPORT