Luis Suarez: Griezmann bude mať vždy našu podporu

Luis Suarez, autor jediného včerajšieho gólu proti Espanyol, komentoval včerajšie víťazstvo.

Nemáš pocit, že tento zápas bol viac praktickejší ako vynikajúci?
“Vzhľadom k situácií súpera sme vedeli, že to bude ťažké. V nedeľu sme dali veľmi veľa úsilia do jedného zápasu. Myslím, že to dnes aj bolo vidieť na intenzite výkonu. Dôležité je, že sme vyhrali.”

V prvom polčase vám chýbali strely a v druhej si to využil prakticky hneď na prvú príležitosť, ktorú ste mali.
“Myslím, že je to taktiež aj zásluha súpera, ktorý hral na päť obrancov. V pokutovom území nebolo príliš veľa miesta, tak sme sa k tomu pokúsili dostať inak. Espanyol bol v prvom polčase dobre rozostavený a v druhom polčase to zase držali do vtedy pokiaľ sme nenašli trochu miesta a nedali gól.”

Miesto sa objavilo po tom, čo oba tímy protestovali proti červeným kartám. Ako hodnotíš tieto situácie a prácu systému VAR?
“Nevidel som tieto situácie, pretože ma jeden súper v tom okamihu zakryl. VAR je tu, aby pomohol, dnes tieto situácie skontroloval.”

Griezmann zmenil pozíciu. Hovorili ste o tom aj s Quiquém?
“Tréner plánuje taktiku, išlo o nájdenie dobrého riešenia, rovnako ako nedávno. Spoznávame sa, toto je prvá sezóna Antoina. Vždy ho podporíme. Nedávno sme si mohli jeho hru užiť.”

Kde môže Real stratiť body?
“Naším cieľom je pokúsiť sa vyhrať ďalšie tri zápasy. Potom dúfať, že súper niekde zakopne.”

Uruguay taktiež vydal vyhlásenie pre Barça TV +
“Samozrejme som veľmi hrdý na roky strávené v Barcelonskom drese. Mám tu česť, že si to hranie môžem užiť v najlepšom tíme na svete. Teší ma štatistika a skutočnosť, že som išiel nadol do histórie tohto klubu.”

zdroj www.fcbarca.com
foto www.standard.co.uk