Luis Suárez o odchode z Barcelony: Na takéto veci sa nezabúda

Luis Suárez katalánsky klub opustil nie najlepšie. Vďaka svojmu prestupu výrazne pomohol Atléticu Madrid vyhrať ligový titul, keďže sa mu za sezónu podarilo streliť 21 gólov.

“Myslím si, že som si nezaslúžil takýto odchod. Ak si ma necenili, mali sa so mnou porozprávať, všetko jasne vysvetliť a nie povedať, že ak do stredy nevyriešim otázku môjho kontraktu, tak so mnou počítajú do zápasu s Villarrealom.”

“Poslali ma na samostatné tréningy na ihrisko č. 3. Na takéto veci sa nezabúda. Nemôžem však myslieť na to, musím si svoju prácu robiť dobre a dokázať, že budem naďalej bojovať o dôležité veci.”

“Som culé a bolí ma sledovať to, čo sa deje v Barcelone. Ten klub mi dal všetko. Uveril vo mňa v ťažkom období mojej kariéry, boli ma to kvôli mojím priateľov, ktorých tam mám, ľudí, ktorí tam pracujú.”

“Pred rokom bolo pre mňa zvláštne vrátiť sa na Camp Nou a hrať proti Messimu. Teraz bude zvláštne nesledovať Lea v drese Barcelony, ale všetko ma svoj dôvod. On je teraz v Paríži, ja v Atléticu a pred rokom sme obaja hrali za Barcelonu.”

“V zápase proti Bayernu pred rokom sme neukázali zodpovedajúcu úroveň.  Uvedomujeme si to, sme sebakritickí. My sme za to boli zodpovední. Jedna vec je prehra, ale druhá je to, ako sa prehralo. Musíme oceniť aj iné veci. Nie je jednoduché prestúpiť do Barcelony a udržať si takú úroveň, akú som si udržal. Dostať sa tam môže každý, ale ide o udržanie si adekvátnej úrovne. Som na to hrdý.”

“Cítim dôveru svojich spoluhráčov, zamestnancov aj fanúšikov – veria v môj potenciál a v tom, čo môžem dať. Vďaka tomu sa cítim vyť dôležitý. V našej šatni panuje vynikajúca atmosféra.”

Zdroj: fcbarca.com, sport.es
Foto: twitter.com/FC Barcelona Fans Nation