“Lukáš a rozlúčka na starom Camp Nou”: Páčilo sa mi, ako priateľka nadávala na Dembélého

Isto ako všetci veľmi dobre viete, náš bývalý admin, ktorý nám istou formou neustále pomáha napredovať sa v nedeľu nachádzal so svojou priateľkou na štadióne Camp Nou.

Katalánsky klub FC Barcelona v nedeľu odohral posledný zápas na starom Camp Nou a práve vďaka tomuto si Barcelona pripravila menšiu „rozlúčku“ ako úspešne uzavrieť dvere na starom štadióne. Tento výnimočný deň by chcel určite každý jeden z nás zažiť nehovoriac o ohňostroji v závere. Všetko toto zažil práve náš Lukáš.

Ako si si nedeľaňajší zápas proti Mallorce užíval? Bol niečím pre teba špeciálnym?

“Toto bol môj štvrtý zápas, ktorý som videl na štadióne v FC Barcelone. Na prvý zápas som sa veľmi tešil. V deň príletu som zistil, že ho presunuli z nedele na sobotu, čiže ani som nešiel na hotel, rovno som išiel na zápas, na ktorý som prišiel neskoro. S nádejou, že uvidím svojich obľúbených hráčov som veľmi neuspel, keďže som tam neuvidel ani Iniestu, na ktorého som sa veľmi tešil. To platí aj na Messiho, Xaviho a ostatných dobrých hráčov. Nie len, že sa mi stali tieto „smiešno-nepríjemné“ udalosti, zápas skončil 0:0, čiže som nevidel žiadny gól a veľmi ma to sklamalo. Bol to zápas proti Malage.”

“Pri druhom zápase proti Villarrealu, ktorý skončil 2:1 som mal väčšie šťastie. Videl som pekné góly, zápas sme vyhrali a taktiež som videl Messiho, Suareza a ostatných hráčov. Samozrejme už okrem Iniestu, ktorý tam už nebol, čo si doteraz nejakým spôsobom neviem odpustiť, pretože je to pre mňa najväčší hráč a osobnosť Barcelonskehu futbalu a futbalu všeobecne. Tretí zápas bol zápas Kráľovského pohára Copa Del Rey, ktorý skončil 5:0 a hralo sa proti Huesce.”

“Tento posledný zápas bol pre mňa naozaj špeciálny, keďže som naň prvý krat zobral priateľku. Už pár krát sme spolu pozerali zápasy FC Barcelony a veľmi sa mi páčilo, ako reagovala na priebeh. Úprimne veľmi sa mi páčilo, ako strašne nadávala na Dembélého, lebo v tomto zápase mu nič nešlo a nerobila nič ine len kričala , “sedmičke nie, sedmičke nie zas to ma sedmička zas to všetko pokazí.” Mal som mierne obavy s toho akú zostavu tréner zvolí, keďže titul už máme jasný. Prekvapilo ma to, pretože sme hrali v plnej sile. Ku koncu, keď sme vyhrávali 3:0, dali hrať aj hráčov, ktorých som doposiaľ ešte nevidel a to mi spravilo veľkú radosť. Pred kupovaním lístkoch som vôbec netušil aký to bude dôležitý zápas, kvôli tomu, že to bude posledný zápas pre Sergiho a Albu. Neskutočne ma to dojalo a som prešťastný, že som mohol vidieť ich posledný zápas, keďže pozerám ich pôsobenie v Barcelone úplne od začiatku a registroval som ich už ako hráčov La Masie.”

“A najkrajšie nad všetkom nebol len zápas ktorý skončil krásnym výsledkom 3:0, vysokým percentom držania lopty, nádhernými akciami, ale predovšetkým programom, ktorý sa uskutočnil po zápase, kde sa so všetkými fanúšikmi rozlúčil Sergio Busquets a Jordi Alba. Pri tejto rozlúčke premietali rôzne videa z histórie klubu, videa o Sergim, videa o Jordim, taktiež bol k tomu kultúrny program. Všetko toto trvalo okolo hodiny a pol. Bola to vec, ktorú človek len tak na zápase nezažije a vďaka tomuto to bolo špeciálne.”

“Posledné slová, ako rozlúčkové slová Jordiho, Busquetsa som počul naživo, samozrejme v Katalánčtine. Bolo to krásne, veľmi dojímavé a potom ten ohňostroj, ako tam spievali tu Barcelonskú hymnu, tak „umelecky“, naozaj ten zážitok zo žiadných štyroch zápasov som nemal taký pocit, ako ty ľudia tam držia spolu a čo to naozaj znamená byť culé.”

zdroj: klubfcbarcelona.sk
foto: klubfcbarcelona.sk