Luuk de Jong: Dnešný zápas bolí

Po včerajšej remíze na pôde Osasune sa pred média postavil aj Holanďan Luuk de Jong. V krátkom rozhovore pre BarçaTV zdôraznil priebeh hry a v neposlednom rade pochválil mladých hráčov.

Pocity po zápase
“Myslím si, že sme si zaslúžili vyhrať, ale vo futbale musíte bojovať až do konca. Za stavu 2:1 pre nás by sme mali držať loptu a hrať pokojne. Musíme si dávať väčší pozor aj na štandardky, po ktorých sme inkasovali góly. Mali by sme tomuto venovať väčšiu pozornosť. Ak by sme v týchto situáciách zareagovali lepšie, neinkasovali by sme góly a zápas by sme ľahko vyhrali.”

Mentalita
“Toto je taktiež psychologický problém. Nedarí sa nám, ale stačí nám jedno víťazstvo, nie nevyhnutne po dobrom zápase a hneď sa budeme cítiť lepšie. Dnešný zápas bolí. Dominovali sme v hre, ale poznáme štýl Osasuny. Sú razantní, snažia sa ohroziť štandardkami či dlhými prihrávkami. Myslím si, že musíme hrať s loptou ešte lepšie a držať ju na polovici súperov. Budeme bojovať s vztýčenou hlavou.”

Mládež
“Oni nemajú strop. Sú skvelí a mimoriadne talentovaní. Ak im, ako skúsení hráči budeme naďalej pomáhať v rozvoji, myslím si, že z nich vyrastú skvelí hráči. Vidíme hrať Nica, Gaviho a Abdého. Máme veľa kvalít, no musíme sa naďalej zlepšovať. Títo chlapci majú pred sebou skvelú budúcnosť.”

Zdroj: BarcaTV, fcbarca.com
Foto: twitter.com/FCBarcelonaFl