Luuk de Jong: Nebol som prioritný futbalista a chápal som to

Zdieľať:

Bývalý útočník FC Barcelona Luu de Jong poskytol krátky rozhovor pre noviny Gelderlander, v ktorých zhrnul svoj čas strávený v Katalánskom klube FC Barcelona.

“Bol som hráč Barcelony a v jednej chvíli Camp Nou kričal moje meno. Vyhrali sme Európsku Ligu v Seville a finále som rozhodol dvoma gólmi. Môžem sa pozerať späť s pocitom hrdosti. Aj, keď si to stále plne neuvedomujem. Myslím, že až po skončení kariéry si to uvedomím, ale bolo to krásne.”

“V Barcelone som nevyhral žiadne trofeje, ale spokojnosť tu pramení z iných vecí. Po mojom odchode z Barcelony bolo veľa pekných reakcií. Od celého klubu, nielen od trénera či kolegov, ale aj od vedenia. Povedali, že oceňujú, ako som sa vždy správal. V druhej polovici minulej sezóny sa nálada okolo mňa úplne zmenila. Som rád, že som počas zimnej prestávky povedal: “Neodídem, budem bojovať ďalej a potom uvidím, koľko mi dajú minút.” Aj, keď mi žiadne nedali.”

“Mohol by som zostať o rok dlhšie v zdravej Barcelone? Neviem. Na konci sezóny sme zašli za Jordim Cruyffom a spýtali sme sa ho, aká je situácia. Vedenie Barcelony naznačilo, že pracuje na množstve hráčov. Nebol som prioritný futbalista a chápal som to. Vybral som si vlastnú cestu. V zdravej Barcelone, ktovie, možno by som mohol odohrať ešte jednu sezónu. Aj v tomto prípade som si mohol vybrať PSV.”

“Keď som v roku 2019 odišiel do Španielska, bolo tam veľa skepticizmu. Prišiel som tam však, ako vyzretejší hráč a stálo to za to. Ukázal som, že môžem byť dôležitý pre každý tím a na akejkoľvek úrovni, dokonca aj ako náhradník v poslednej fáze zápasov.”

Zdroj: fcbarca.com
Foto: twitter.com/Barça Universal

Peter
Sledujte ma