Luuk de Jong: Škoda, že som nedal gól nožničkami

Luuk de Jong bol hrdinom včerajšieho zápasu proti Mallorce. Podarilo sa mu skórovať víťazný gól a navyše mohol streliť najkrajší gól v tejto sezóne.

Čo toto víťazstvo znamená pre tím?
“Myslím, si že veľa. Je to ťažké obdobie po tom ťažkom období v prvej polovici sezóny. Druhú polovicu turnaja a nový ročník sme chceli začať dobre. Celý tím si zaslúži poklonu, tvrdo sme pracovali, najmä Marc predviedol úžasný zákrok, ktorý bol veľmi dôležitý. Víťazstvo je pre nás dôležitým krokom do zvyšku sezóny.”

Ako dôležité bolo pre teba streliť tento gól? Predtým si mal dve šance, bol si blízko k tomu, aby si strelil najkrajší gól v tejto sezóne.
“Útočník musí vždy strieľať góly, dodávať ich tímu. Vždy na tomto tvrdo pracujem. Tím je pre mňa každý hráč a je jedno, kto strieľa, ale v konečnom dôsledku je cieľom útočníka skórovať. Som rád, že sa mi podarilo streliť dôležitý gól, vďaka ktorému sme vyhrali 1:0. Žiaľ, po zásahu nožničkami to neprišlo, myslím si, že by to bol jeden z najkrajších gólov mojej kariéry.”

Čo toto víťazstvo znamená v kontexte budúcnosti? Myslíš si, že táto hra, ktorá mala veľa absencií pre zranenie alebo covid, by mohla ukázať, čo môže tím v budúcnosti dokázať? Je to podľa teba dobrý spôsob rozvoja?
“To ukazuje, že máme široký káder s mnohými hráčmi, ktorí sú pripravení keď ich treba. Niekedy sa tieto veci stávajú. Myslím si, že v športe, najmä na najvyššej úrovni, sa nemôžete ospravedlňovať, musíte byť vždy pripravený, keď sú ostatní zranení. Ukazuje sa, aký silný je tím, aby to zvládal. Presne tak, ako ste to dnes videli. Mladí ľudia a všetci, ktorí prídu, tvrdo pracujú. Rozvíjame sa ako tím a získavame sebavedomie víťazstvom v zápase. Dúfam, že v tomto budeme môcť naďalej pokračovať.”

Foto: twitter.com/Barça Buzz