Manchester City chce za Ferrana Torresa až 60 miliónov eur

Katalánsky klub FC Barcelona sa naďalej snaží získať nové posily už v zimnom prestupovom období. Aktuálne sa najviac hovorí o 21-ročnému útočníkovi Ferranovi Torresovi z Anglického klubu Manchester City. Média informovali, že zástupcovia klubu navštívili Anglický klub, aby doladili niektoré vecí ohľadne prestupu. K úspešnému prestupu chýbajú už len 15 miliónov eur.

Anglický klub Manchester City chce za útočníka získať 60 miliónov eur. Katalánsky klub FC Barcelona s takouto čiastkou nečakala. Pôvodne chcela Anglickému klubu ponúknuť len 45 miliónov eur, čo je o 15 miliónov eur menej. Predpokladá sa, že Barcelona tento prestup dotiahne do úspešného konca a Manchester City vyhovie. Do konca prestupového obdobia zostáva ešte vyše 50 dní, čo znamená, že Barcelona ma kopec času na premyslenie podmienkach hráča.

Denníky prinášajú informácie, že útočník je nadšený o záujem Barcelony. Dokonca už požiadal svojho trénera Pepa Guardiolu o odchod a ten súhlasil, v prípade, že sa kluby dohodnú. Podľa Katalánskeho denníka Mundo Deportivo je Xaviho priorita priniesť do klubu krídelníka a jeho preferovanými hráčmi sú spomínaný Ferran Torres a Dani Olmo. Tieto prestupy pre Barcelonu nebudú jednoduché. Treba sa hlavne sústrediť na finančné prostriedky. V prípade, že sa tieto prestupy Barcelone podarí, bude musieť niektorých hráčov predať, poprípade znižovať plat hráčom. V opačnom prípade by Barcelona nemusela spĺňať finančné štandardy Fair play.

Foto: marca.com