Mar-André Ter Stegen: Odohrali sme dobrý zápas

Marc-André ter Stegen po zápase proti Dynamu Kyjev priznal, že tri získané body dodajú Barcelone viac pokoja.

S akým pocitom odtiaľto odchádzate?
Bolo veľmi dôležité, že sme tento zápas vyhrali. Zaslúžili sme si to a našťastie sme vyhrali. Súper si vždy vytvorí nejaké šance, ale nebolo ich zas až tak veľa. Nebezpeční boli najmä z protiútokov a po akciách, ktoré nám nevyšli. Celkovo si však myslím, že sme odohrali dobrý zápas a som spokojný.

Prečo sú súperi tak nebezpeční pri tak malom počte akcií?
Dnes sme boli v druhom polčase lepšie rozostavení, a to nám pomohlo, pretože súperi boli v posledných zápasoch nebezpeční a strieľali nám góly z prvých príležitosti. Podarilo sa nám udržať si čisté konto, a to nás teší.

Fati má schopnosť strelenia gólu!
Áno, ale naďalej musíme robiť isté úpravy, aby to mal ešte jednoduchšie a, aby každý hral na svojom najlepšom mieste. Tento gól nám veľmi pomohol a mohli sme byť spokojnejší. Teraz máme v rukách to, čo sme chceli.

Je to psychologické víťazstvo?
Sú to tri body a vždy pôjde práve o to, no vďaka tomuto víťazstvu máme pocit pokoja, pretože situácia nie je jednoduchá. . Teraz sa musíme snažiť so všetkými mladými hráčmi a budeme sa sústrediť na zápas, ktorý sa koná cez víkend.

Ako ste vnímali situáciu s Agüerom?
Najdôležitejšie je zdravie a teraz je prioritou to, aby sa vyliečil. Futbal je druhoradý problém. Dúfame, že sa, čo najskôr zotaví a uvidíme, ako to bude vyzerať. Želáme mu všetko najlepšie, ale najdôležitejšie je zdravie.

Foto: twitter.com/Barça Universal