Marca: Barcelona sa chce rozlúčiť so Samuelom Umtitim

Zdieľať:

Francúzsky obranca Katalánskeho klubu FC Barcelona Samuel Umtiti je už štyri roky tieňom samého seba. Barcelona sa ho už neraz snažila zbaviť, ale žiaľ sa tak nestalo. Skončí Francúz v Barcelone už definitívne?

Barcelona bude musieť svojim hráčom znovu znížiť mzdy a Samuel Umtiti je jedným z hráčov, ktorí sú na prestupovej listine. Obranca v tejto sezóne odohral iba jeden zápas. Je zrejme, že Barcelona v týchto náročných situáciách sa rozhodne Francúza už definitívne predať, no nájsť vhodný tím pre 28-ročného obrancu bude veľmi náročné.

Umtitiho problémy sa začali v roku 2018. Obranca v tomto čase trápili problémy s kolenom. Hráčovi bola odporúčaná operácia, aby sa mohol zúčastniť na MS v Rusku, no túto operáciu zamietol a jeho problémy sa naťahujú.

Barcelona sa neraz snažila hráča predať, ale kluby o obrancu nemali záujem. Nebolo to hlavne vďaka zdravotným problémom, ale aj kvôli jeho vysokému platu. Je pravda, že Francúz v minulej sezóne pomohol klubu, tým, že predĺžil zmluvu a rozložil si svoj zvyšný plat na viac rokov. Práve vďaka tomuto kroku Barcelona mohla zaregistrovať Ferrana Torresa.

Samuel Umtiti si uvedomuje jeho aktuálnu situáciu v klube, no bude to mať veľmi ťažké. Ak sa chce znovu cítiť ako futbalista, bude musieť zmeniť prostredie a začať od nuly.

Zdroj: fcbarca.com
Foto: fcbarcelona.com

Peter
Sledujte ma