Marca: Barcelona stále nemôže zaregistrovať Gaviho do prvého tímu

Katalánsky klub FC Barcelona má veľké problémy s Financial Fair Play, čo priamo potvrdzujú aj klubové orgány. Financial Fair Play nespôsobuje len problémy pri nakupovaní nových hráčov, ale aj ako informoval denník Marca, tento problém sa týka aj s registráciou 18-ročného mladíka Gaviho do prvého tímu.

18-ročný záložník Pablo Martín Páez Gavira, známy ako Gavi v polovici septembra podpísal novú zmluvu, ktorá mu platí do roku 2026 a jeho výkupná klauzula je v hodnote 1 milardu eur. Celý tento proces bol časovo veľmi zdĺhavý. Média verili, že po úspešnom predĺžení zmluvy sa stredopoliar ocitne konečne v prvom tíme a dostane nový dres s číslo 6. To sa však kvôli problémom s Financial Fair Play nestalo. Vedenie klubu informovalo, že by sa k tejto téme mal vrátiť v priebehu januára. Na sociálnych sieťach sme však mohli vidieť videa, ktoré poukazujú, že Gavi ma pridelené číslo 6, no podľa denníka Marca kvôli finančným limitom sa hráč ešte nemôže natrvalo pripojiť k prvému tímu.

Podľa týchto správ Katalánsky klub FC Barcelona nemá v mzdovom rozpočte priestor na to, aby bol Gavi podpísaný do prvého tímu FC Barcelona pod vedením Xaviho. Ak by chcela Barcelona túto situáciu zmeniť, bude musieť niektorých hráčov z Barcelony predať, alebo im upraviť platy, pretože povýšenie do prvého tímu znamená pre hráča aj zvýšenie platu. Pokiaľ sa táto celá situácia nevyrieši mladík bude stále zaregistrovaný v rezerve a bude hrať s číslom 30.

Finančná Fair play situácia Katalánskeho klubu sa počas leta môže ešte len zhoršiť. Dokonca predstavitelia klubu poznamenali, že Barcelona sa pravdepodobne pri podpisovaní hráčov bude musieť vrátiť k pravidlu 1/4 t.j. môže minúť len 1 euro zo 4 eur ušetrených. Ak by sa Barcelone podarilo ovplyvniť situáciu ohľadne financií fair play, Gaviho presun do prvého tímu by sa mohol vyriešiť na ďalšiu zimu.

Zdroj: marca.com, fcbarca.com
Foto: marca.com