Marca: Ultimátum pre Frenkiho de Jonga – predaj alebo zníženie platu

Napriek rôznym správam o pokročilých rokovaniach medzi FC Barcelona a Manchester United o prestupe Holandského záložníka Frenkiho de Jonga je budúcnosť hráča stále neznáma. V priebehu včerajšieho dňa dokonca sám prezident Barcelony Joan Laporta priznal, že urobí všetko pre to, aby hráča udržal v klube.

Média informovali, že Katalánsky klub FC Barcelona chcela Frenkieho de Jonga predať najmä kvôli jeho vysokému platu. Podľa denníka Marca 25-ročný záložník Frenkie de Jong môže Barcelonu stať až 40 miliónov eur, berúc do úvahy všetky klauzuly.

Prezident Barcelony Joan Laporta veľmi dobre vie, že hráč chce naďalej zostať v Barcelone. No napriek neustálemu tlaku nového trénera v Anglickom klube Manchestru United sa stále môže všetko zmeniť. Ak chce skutočne Frenkie de Jong zostať v Barcelone bude musieť podľa denníka Marca súhlasiť s výrazným znížením platu.

Čo sa týka najnovšej ponuky Anglického klubu Manchester United je podľa väčšiny médií 65 miliónov eur v pevnej sume a 20 miliónov v bonusoch. Napriek úzkej dohode medzi klubmi sa však Manchester United stále nedohodol so samotným hráčom.

Foto: marca.com