Martin Braithwaite: Niekedy zabúdame, aké máme šťastie

Bývalý útočník Katalánskeho klubu Martin Braithwaite sa zúčastnil krátkeho rozhovoru na YouTube kanály „Club de Deportista“. Dánsky útočník priznal, že na Katalánsky klub má len dobré spomienky.

Etapa v Barcelone
“Pravda je taká, že, keď sa obzriem spätne, pamätám si len dobré chvíle a pozitívne veci, dobrých ľudí, ktorých som stretol. O mojom pobyte v Barelone môžem povedať len pozitívne veci.”

Odchod
“Myslím, že bolo jasné, že po mojom zranení nebudem hrať. Nepotreboval som, aby mi to niekto povedal. Bol to len prirodzený chod vecí. Vedel som, že musím ísť a zistiť, aké mám možnosti.”

Forma
“Som lepší človek a lepší futbalista. Vždy sa snažím zlepšovať osobne aj profesionálne. Myslím si, že som sa vypracoval v oboch oblastiach a myslím, že som to aj ukázal, pretože, aj keď som takmer rok nehral, vrátil som sa vo výbornej forme.”

Espanyol
“Od prvého momentu som sa cítil veľmi ocenený a klub mi predstavil veľmi zaujímavý projekt v porovnaní s tým, čo mi ponúkali ostatné tímy. Som rád, že som v tíme, kde cítim, že môžem pomôcť. Mojím snom je v tejto sezóne akýmkoľvek spôsobom pomôcť svojmu tímu.”

Život futbalistu
“Niekedy zabúdame, aké máme šťastie, musíme byť vďačnejší. Je úžasné, že si plním svoj životný sen.”

Dôchodok
“Je to ťažké, pretože je tu ešte veľa vecí, ktoré chcem vo futbale dosiahnuť a myslím si, že ak odvediem trochu pozornosti od futbalu, moja výkonnosť klesne. Čokoľvek však robím, určite to bude niečo, čo ma bude fascinovať.”

Foto: marca.com