Matthijs de Ligt: Barça je klub, ktorý veľmi obdivujem

Zdieľať:

Počas včerajšieho dňa obranca Nemeckého klubu Bayernu Mníchov Matthijs de Ligt odpovedal na otázky novinárov počas tlačovej konferencie pred dnešným stretnutím proti Barcelone.

Lewandowski
“Samozrejme, hrať zápasy proti hráčom, ako je on, je vždy niečo výnimočné. Lewandowski vzbudzuje rešpekt.”

Frenkie de Jong
“Veľa s ním rozprávam. Začiatok sezóny pre neho nebol jednoduchý, ale teraz odvádza dobrú prácu. Som kvôli nemu veľmi šťastný. Som rád, že teraz hrá viac. Je pre nás veľmi dôležitý v národnom tíme Holandska.”

Problémy Bayernu v obrane
“Myslím si, že v prvej polovici zápasu to môže byť ťažké. Neskôr sa to zlepší. Myslím si, že v poslednom zápase v prvom polčase sme boli trochu zaskočení, ale zajtra budeme hrať lepšie.”

Pocity
“Po troch alebo štyroch týždňoch intezívneho tréningu sa cítim lepšie. Oveľa lepšie pracujem a hrám zápasy, čo je pre mňa veľmi dôležité. Som vo veľmi dobrej kondícii.”

Malo odpočinku
“Pre všetkých hráčov je najdôležitejší tréning a hranie zápasov. Chcem hrať veľa a najdôležitejšie pre mňa je, že som v Bayerne a môžem hrať.”

Pomoc v šatni
“Všetci moji spoluhráči v šatni mi pomáhali, a to bolo pre mňa veľmi dôležité. Vždy som sa cítil dobre a dobre som sa cítil aj medzi spoluhráčmi. Je to pre mňa veľká česť hrať v takom skvelom tíme s takými dobrými hráčmi. Som nadšený.”

Barcelona
“Všetci veria, že Barcelona je jedným z najlepších klubov na svete spolu z Bayernom. Sú špeciálnym tímom, najmä pre mňa kvôli Frenkimu, ktorý je môj priateľ. Bude to špeciálny zápas. Už v Allianz Aréne sme videli, že je to veľmi silný tím s jasnou filozofiou. Bude to pre nás ťažký zápas. Barça je klub, ktorý veľmi obdivujem.”

Koncentrácia
“Myslím si, že zápas proti Barcelone nie je nikdy jednoduchý. Toto je stretnutie, v ktorom musíte zachovať maximálnu koncentráciu. Chceme vyhrať.”

Chýba Neuer
“Neuer je jedným z najlepších brankárov na svete a je jasné, že nás jeho zranenie ovplyvňuje. Ale veľmi dobré hrá aj náš rezervný brankár.”

Zápas Interu
“Nemyslel som na to. Viem, že ak Inter vyhrá, Barça nepostúpi do ďalšieho kola, ale myslím si, že fanúšikovia ich budú motivovať, takže musíme byť pripravení hrať dobre.”

Zdroj: fcbarca.com
Foto: twitter.com/Bayern & Germany

Peter
Sledujte ma