MÉDIA: Barcelona sa dohodla na prestupe Griezmanna

Katalánsky denník SPORT v priebehu včerajšieho dňa informoval, že FC Barcelona už uzavrela dohodu s Atléticom Madrid ohľadne útočníka Antoina Griezmanna. Definitívny odchod Francúza s Katalánskym klubom FC Barcelona potvrdil aj denník Marca.

Ako sme už spomínali v úvode. Katalánsky denník Sport v priebehu včerajšieho dňa oznámil, že prípad Antoineho Griezmanna je už uzavretý. Podľa správ sa uvádza, že Griezmannov prestup bude stať 20 miliónov eur + 4 miliónov v bonusoch, ktorých vyplatenie bude závisieť od dosiahnutia konkrétnych cieľov. Denník Marca zase uvádza, že bonusy predstavujú o polovičku menej, ako uvádza samotný denník Sport. Oba denníky uvádzajú, že útočník bude do roku 2026 spojený s Atléticom Madrid. Nuž celé tieto tvrdenia oficiálne nepotvrdil ani jeden klub.

Pripomíname, že Katalánsky klub FC Barcelona s Atléticom Madrid pred odchodom hráča do Atlética Madrid sa dohodli na iných podmienkach. Atlético Madrid malo Barcelone zaplatiť 40 miliónov eur za posledný prestup Griezmanna, ale len v prípade, ak odohrá aspoň 30 minút (niektoré média uvádzali dokonca až 45 minút). Práve vďaka týmto podmienkam sa Atlético rozhodlo posielať hráča do hry na menej, ako pol hodiny, aby nesplnili toto kritérium. Podľa najnovších správ sa zdá, že sa Barcelona sa rozhodla kritéria zmeniť a zabezpečiť aspoň časť dohodnutej sumy.

Foto: twitter.com/Fabrizio Romano