Média: Odchod Koemana je prakticky odsúhlasený

Španielske média informujú, že Ronald Koeman naďalej zostane trénerom FC Barcelona až do zápasu proti Aléticu Madrid. Odchod je prakticky odsúhlasený.

Španielske média uvádzajú, že odchod trénera Katalánskeho klubu FC Barcelona Ronalda Koemana je len otázka času. Moises Llorens z ESPN informuje, že prezident FC Barcelona Laporta je nahnevaný, ak vidí, ako mužstvo malo pracuje a tiež ho znepokojuje slabá taktická pripravenosť. Katalánsky denník Mundo Deportivo informuje, že odchod Ronalda Koemana nezmení nič ani prípadné víťazstvo nad Španielskym klubom Atléticom Madrid. Na oficiálne potvrdenie odchodu Koemana si v každom prípade musíme počkať do reprezentačnej prestávky.

Hľadanie nástupcu

FC Barcelona sa jednoznačne zdržuje názoru na vyhodenie Koemana. Nuž existuje nie veľmi ľahká úloha. Kto ho, teda nahradí?. Ťažkosti spôsobujú aj finančné problémy, pretože ak Barcelona vyhodí Koemana, bude musieť vyplatiť nemalé odstupné. Platový strop v La Lige zas neumožňuje klubu ponúknuť zaujímavé platové ohodnotenie novému trénerovi.

V súčasnosti sú hlavnými kandidátmi Xavi, Roberto Martínez a Andréa Pirlo. Prvý z nich Laportu veľmi nepresvedčil, pretože podľa prezidenta Barcelony nemá postačujúce skúsenosti aj napriek tomu, že sa mu darí v klube  Al-Sadd by jeho príchod nebol zložitý. Martínez ma zase obrovskú podporu Jordiho Cruyfa, ale jeho štýl nepripomína ten, ktorý vyznáva Barcelona. Najväčším kandidátom je Andres Pirlo. Na post nového trénera sa objavujú aj ďalšie mená, ako napríklad: Oscar García, Marcelo Gallardo, Antonio Conte a nedávno, aj asistent Pepa Guardiolu Juanma Lillo.

Foto: fcbarcelona.com