Média: Polícia zadržala Maria Bartomea

Zdieľať:

Katalánske média dnes informovali, že Katalánska polícia zadržala bývalého prezidenta FC Barcelona Maria Bartomeua, generálneho riaditeľa Oscara Grau, právneho zástupcu Gómeza Pontiho a poradcového prezidenta Jaume Masferrera.

Katalánski policajný zbor v priebehu dnešného dňa potvrdila, že sa v klube uskutočnila prehliadka. Média ráno informovali, že Katalánski policajti sa objavili v sídle FC Barcelona za účelom prehliadky nejakých dokumentov, ktoré sa týkali korupcie. Celé vyšetrovanie ohľadom zlého hospodárenia klubu a korupcie prebieha už niekoľko mesiacov. Polícia sa dnes vydala na finančné právne oddelenie, aby získala dokumenty, ktoré jasne potvrdzujú vykonaný trestný čin.

Pripomíname, že Barcagate je škandál týkajúci sa platieb spoločnosti Barcelony, ktorej hlavnou úlohou je diskreditovanie na sociálnych sieťach ľudí, ktorí mali byť nepriazniví pre klub. Dokonca aj nejakých hráčov, ako je sám napríklad Lionel Messi alebo obranca Gerard Piqué.

FC Barcelona zverejnila správu, v ktorej jasne uviedla, že spolupracuje s políciou a pripomína prezumpciu neviny.

Rádio Catalunya uvádza, že bývalý prezident Barcelony Bartomeu, Masferrer a Gómez Ponti sa dnes rozhodli nevypovedať načo samozrejme mali právo. V priebehu zajtrajšieho dňa títo členovia budú vypovedať pred súdom.

Právnik Jacinto Vicente je jasne presvedčený, že za trestné činy, ktoré boli údajne spáchané Bartomeuom, mu hrozí 6 mesiacov až 4 roky väzenia.

zdroj www.fcbarca.com
foto www.twitter.com

Peter
Sledujte ma