Média: Všetky zmluvy, ktoré boli podpísané od októbra 2020, sú trestné

David Ornstein z The Athletic informoval, že vedenie Katalánskeho klubu FC Barcelona povedala Holandskému záložníkovi Frenkimu de Jongovi, že ma v pláne mu zrušiť jeho aktuálny kontrakt a vrátiť sa k predchádzajúcej zmluve, pričom tvrdila, že súčastná zmluva je trestná a predstavuje dôvod na právne kroky. Túto zmluvu mu navrhlo bývalé vedenie Josepa Maria Bartomea.

A aby toho nebolo málo, ukázalo sa, že tento problém sa netýka len Holandského záložníka, ale aj ďalších hráčov ako napríklad: Gerarda Piquého, Sergia Busquetsa a Clementa Lengleta (kľudne, aj ďalších hráčov). Všetci títo hráči obnovili zmluvy v októbri v roku 2020, niekoľko dní pred rezignáciou bývalého prezidenta klubu Josepa Maria Bartomea.

Podľa The Athletic, FC Barcelona túto informáciu oznámila Frenkimu de Jongovi 15. júla (menej ako 24h po prijatí ponuky United), pričom tvrdila, že našla dôkazy o trestnej činnosti zo strany tých, ktorí jeho predĺženie zmluvy podpísali 20. októbra v roku 2020. V tomto čase sa jednalo o predĺženie zmluvy na nasledujúce dva roky, respektíve do roku 2026. Údajne mu táto zmluva znížila jeho plat v sezónach 2020/21 a 2021/22, čo znamená, že 18 miliónov eur mu bolo rozložených na ďalšie štyri sezóny. Terajšie vedenie klubu je pripravené Frenkimu ponúknuť zmluvu, ktorá bola dohodnutá v januári 2019.

The Athletic taktiež informuje, že predchádzajúce vedenie Katalánskeho klubu FC Barcelona je presvedčené, so zákonnosti zmluvy, ktorú podpísal v tom čase Holandský záložník Frenkie de Jong a trvá na tom, aby sa dohoda dohodla na schválení stranami a La Ligou. Zdroje Katalánskeho klubu naznačujú, že medzi Frenkim a jeho agentom prebehol ďalší rozhovor. Súčastne predstavenstvo malo obviniť svojich predchodcov z údajnej trestnej činnosti a spomínalo sa, že do tejto veci môže byť zapletený aj samotný hráč Frenkie de Jong a jeho predstavitelia.

Zdroj: fcbarca.com, forbes.com
Foto: klubfcbarcelona.sk