Memphis Depay dal Barcelone dve podmienky na odchod z Barcelony

Do začiatku novej sezóny 2022/2023 zostáva už len približne týždeň a FC Barcelona sa snaží zbaviť 28-ročného Holandského útočníka Memphisa Depaya.

Hoci Katalánsky klub Holandského útočníka Memphisa Depaya nezaradila na prestupový trh, no informovala hráča o jeho zmenšujúcej úlohe v kádri. Všetko ma za následok aj príchod Roberta Lewandovského a Raphinhu. Samotný hráč si je vedomy svojej neistej situácie a je otvorený spečateniu odchodu z Camp Nou.

Podľa denníka Mundo Deportivo však Memphis Depay Barcelone zamiešal karty. V prípade odchodu mu Barcelona bude musieť tolerovať jeho podmienky. Jednou s jeho primárnych podmienok je opustiť Barcelonu len na základe bezplatného prestupu. Presne tak, ako prišiel do Barcelony v roku 2021. Práve vďaka tomuto si hráč myslí, že by dokázal na seba upútať väčší záujem klubov. Druhou podmienkou bude mužstvo, v ktorom bude hrať. Holanďan nemá v pláne prestúpiť do tímu, kde nebude hrať v súťaži o boj v pohári v Lige Majstrov.

Vedenie Barcelony však je naklonené k prepusteniu Depaya, ale rozhodne nie zadarmo. Od klubov očakávajú minimálny zisk vo výške 20 miliónov eur, a to aj napriek hráčovej túžbe odísť zadarmo. Uvidíme, ako táto celá situácia nakoniec dopadne.

Zdroj: barcablaugranes.com
Foto: twitter.com/Fabrizio Romano