Memphis Depay: Gól dodá mne aj celému tímu sebavedomie

Zdieľať:

Hrdina zápasu proti Villarrealu Memphis Depay poskytol krátky rozhovor pre televíziu  Barça TV.

[Marc Brau,  Barça TV] Aké dôležité bolo skórovať v závere stretnutia, čo nakoniec viedlo k víťazstvu nad Villarrealom?
Samozrejme, že mám z toho zásahu radosť, pretože sme potrebovali výhru. Tvrdo som na tom drel a vedel som, že môžem hrať lepšie. Ten gól dodá mne aj celému tímu sebavedomie.

Pri tomto góle si zachoval veľký pokoj – najskôr si obišiel brankára a potom si strieľal medzi nohy obrancu…
Videl som, že Rulli je preč z bránky, ale v takých chvíľach pracuje intuícia, boli to zlomky sekúnd. Viem, že takéto situácie musím premieňať. Práve, preto na sebe tvrdo pracujem, aby som pomohol tímu. Niekedy sa trápime, pretože nedávame góly. Hlavne ja, pretože od seba vyžadujem viac. Viesť o jeden gól nie je bezpečné, dnes súper v závere vyrovnal, ale nakoniec sme vyhrali, takže som rád.

Čo značí táto výhra? Ukazuje to na charakter tímu?
Myslím si, že áno. V druhom polčase sme sa trochu trápili, Villarreal nás veľmi tlačil. Bolo to ťažké na to nájsť odpoveď, napokon hrali sme s tímom z Ligy Majstrov. Ale veríme si, verili sme aj tomu, že sa nám podarí vyhrať. Dnes sa tá tvrdá práca ukázala – nakoniec sme sa mohli spoločne radovať, a to nám dodá silu.

Prenechal si Coutinhovi penaltu. Bolo to tvoje rozhodnutie alebo si o to zažiadal Philippe?
Áno, opýtal sa ma či chcem strieľať, ale viem, že v tejto chvíli tú jedenástku potreboval a mám radosť, že ju premenil. Musíme sa podporovať navzájom a užívať si hru.

Zdroj: fcbarca.com
Foto: twitter.com/infosfcb 

Peter
Sledujte ma