Memphis Depay je len krôčik od odchodu do Atlética Madrid

Holandský útočník Katalánskeho klubu Memphis Depay sa nedostavil na dnešný tréning Barcelony. Podľa zistených informácii Memphis dokonca klub neinformoval, že sa dnešného tréningu nezúčastni. Média však v tejto súvislosti začali oveľa viac špekulovať, že Holanďan sa práve týmto prístupom snaží prinútiť Barcelonu, aby súhlasila s odchodom do Atlética Madrid.

Nedávne správy naznačili, že pre strany nebude príliš jednoduché dohodnúť sa, keďže Barcelona za Memphisa Depaya chce prevod hotovosti alebo za výmenu záložníka Yannicka Carrasca. Tieto ponuky Atlético odmietlo zo stola a nemieni ich akceptovať. V priebehu dnešnej tlačovej konferencie tréner Barcelony Xavi Hernández povedal, že vôbec o ničom nevie, ale má v úmysle sa s hráčom dnes porozprávať. Medzitým sa ukázalo, že útočník sa nedostavil na dnešný tréning a podľa novinára Gerarda Romera neoznámil klubu svoju neúčasť, čo môže znamenať, že hráč sa snaží na Barcelonu vyvinúť tlak, aby s prestupom súhlasila.

Katalánci pôvodne očakávali za Memphisa Depaya okolo sedem miliónov eur, nuž podľa zistených informácii Depay ma podpísať s Atléticom Madrid dvojročný kontrakt, vďaka ktorému Barcelona môže získať približne 3 až 5 miliónov eur.

Foto: marca.com