Memphis Depay: Je ťažké to pochopiť a prijať to

Memphis Depay síce dnes strelil gól, ale jeho gól Barcelone nakoniec nepomohol. Po nevydarenom zápase Depay poskytol krátky rozhovor pre média BarçaTV.

Ako sa cítiš po tomto zápase?
“Je ťažké to vysvetliť. Je ťažké to pochopiť a prijať to. Som veľmi frustrovaný a nahnevaný z tohto výsledku, pretože v prvom polčase sme mali všetko pod kontrolou. Bojovali sme, dali sme tri góly a cez polčas sme si povedali, že takto musíme hrať naďalej. Celta trochu zmenila taktiku a priebeh stretnutia sme už nedokázali dostať pod kontrolu.”

Sú úrazy jednou z príčin týchto problémov? Premýšľate nad tým?
“Neviem, nerozmýšľam nad tým, snažím sa byť v, čo najlepšej fyzickej forme. Ale samozrejme to nie je jednoduché, keď stratíte pár hráčov, ktorí môžu niečo zmeniť Ale takáto je aktuálna situácia.”

Dáva vám prvý polčas nádej do budúcnosti, že sa vám vonku bude dariť lepšie?
“Áno, musíme takto hrať. Ale 45 minút je málo. Dnes sa hralo 95 minút a my sme sa vedenia vzdali. Potrebujeme čas na premyslenie, pretože je to veľmi frustrujúce.”

Si optimista, že Xavi začne trénovať?
“Áno, pretože tento tréner má množstvo skúsenosti, ktoré využije pri práci s naším tímom. Osobne ho nepoznám, ale viem, aký to bol skvelý hráč. Som rád, že s ním môžem spolupracovať. Musíme spolu diskutovať o našej situácii a nájsť spôsob, ako ju zlepšiť.”

Foto: twitter.com/FCBarcelonaFl