Memphis Depay: Mužstvo je vo výbornej forme

Vo včerajšom zápase sa podarilo streliť gól Memphisovi Depayovi, ktorý nakoniec spečatil výhru 4:0 nad Atléticom Bilbaom. Po tomto skvelom zápase sa útočník postavil pred média BarçaTV.

Som rád, že ťa opäť vidím na ihrisku. Po niekoľkých mesiacoch si sa vrátil a dal si gól. Ako sa cítiš?
“Bohužiaľ, zrania sú súťažou našej kariéry. Nečakal som, že budem musieť pauzovať, tak dlho. Ale bojoval som a nakoniec som sa vrátil. Som veľmi šťastný, že som mohol pomôcť tímu. Dostal som aj skvelú asistenciu od Ousmaneho. Mužstvo je vo výbornej forme.”

Aké dôležité je vrátiť sa a streliť hneď gól?
“Doma je vždy dobre skórovať, je to príjemný pocit. Máme veľa skvelých útočníkov a sme schopní streliť pár gólov v priebehu niekoľkých minút. Baví ma naša hra. Pokiaľ ide o mňa, viem, že prídu asistencie a góly.”

Máš pocit, že sa tím za tých pár mesiacov rozrástol?
“Mali sme veľmi dobrý vstup do sezóny, no pripomeňme si, že máme veľa mladých hráčov, ktorí len zbierajú ligové skúsenosti. Potom nastali aj veľké problémy so zraneniami, v kádri neboli k dispozícii útočníci, občas vedľa mňa na krídle behal Sergiño Dest. Ale, keď sú všetci zdraví, je vidieť našu kvalitu a dostávajú sa aj výsledky. Toto sú účinky našich tréningov, musíme ísť touto cestou. Nový tréner urobil zmeny, učíme sa hru a rozumieme jej čoraz viac.”

Foto: twitter.com/barcastuff_idn