Memphis Depay: Spôsob, akým sa k Ronaldovi správali v Barcelone, nebol dobrý

Holandský útočník Memphis Depay sa počas Holandskej reprezentácie dotkol témy Barcelony už po druhýkrát. Prvý krát hovoril o zranení spoluhráča Frenkieho de Jonga a tentokrát naznačil, že s jeho pohľadu je Atlético Madrid lepšie v práci na fyzickej úrovni ako v tíme Blaugranas. Holanďan sa taktiež zastal aj bývalého trénera Barcelony Ronalda Koemana.

Holanďan zhrnul svoje pôsobenie v Katalánskom klube a príchod do Atlética Madrid. “Samozrejme, že to bolo sklamanie, ale sklamanie k tomu všetkému patrí. Vo futbale idete ďalej. Niekedy sa veci hýbu veľmi rýchlo a ja sa sotva stihnem rozbehnúť. Myslím si, že som našiel svoje miesto v Atléticu. V posledných zápasoch som opäť ukázal, že som vo forme. Dal som pár pekných gólov a cítim sa dobre. Samozrejme, že je to ešte skoro a zimné prestupy nie sú nikdy jednoduché, ale zatiaľ sa mi darí.”

Memphis Depay poukázal aj na rozdiely v príprave oboch tímov. “Potrebujem určitý typ tréningu, aby som bol v optimálnej fyzickej kondícii. V Barcelone to vždy nefungovalo dobre, ale v Atléticu áno. Spôsob práce mi úplne vyhovuje. Viete si predstaviť, ako sa veci majú so Simeonom. Úplne to chcem všetko s veľkou vášňou, vďaka tomu sa cítim silnejší.”

29-ročný útočník sa odvolal aj na postavu Holandského reprezentačného trénera. “Koeman mi dodal veľa sebavedomia a máme veľmi dobrý vzťah, ale rád spomínam aj nato, ako sme hrali v prvom cykle. Toto je nové obdobie a dúfam, že dokážem vrátiť ten dojem z Holandského národného tímu.”

“Spôsob, akým sa k Ronaldovi správali v Barcelone, nebol dobrý. Naozaj to nerešpektujem Koeman je tréner s triedou, je to fantastický človek. Naozaj si to nezaslúžil.”

Foto: sport.es