Messi: Lautaro je silný, je to dobrý dribbler, dáva góly a vie ako brániť loptu

Denník Sport hovoril exkluzívne s človekom, ktorý Lautara Martíneza objavil. Ten napríklad uviedol, že do aktuálnych vyjednávaní zasiahol aj ionel Messi, kde sa snaží Lautara presvedčiť k prestupu.

Lautaro Martínez je impozantní – je vážne kompletným útočníkom. Je silný, je to dobrý dribbler, dáva góly a vie, ako brániť loptu. Má toho veľa podobného s Luisom Suárezom.
Takéto slová predniesol sám Lionel Messi v nedávnom interviwe na adresu Lautara Martíneza, útočníka Interu Milán.

Jeden z mužov, ktorý objavil Lautara je Adrián Rubén Fernandez, ktorý je od roku 2008 riaditeľom mládežníckeho futbalu v Racing Club de Avellaneda. Sport mal špeciálnu príležitosť Fernándeza vyspovedať reč tak bola o vývoji Martíneza alebo o tom, akou rolu hraje v jeho príchodu samotný kapitán Barcelony.

Má také isté kvality ako Sergio Aguero. Myslím si, že je na správnej ceste a, že bude mať takú istú úspešnú kariéru. Dokonca by som povedal, že Lautaro je lepší vo vzduchu a má lepšiu ľavú nohu, ale to je niečo, čo bude musieť dokázať. Dúfam, že sa mu to podarí.” uviedol Fernandez

Ako si myslíte, že Lautaro sa presadí v Barcelone ?

“Viem, že v Barcelone mu pôjde dobre, Lautaro bude excelentní náhradou Luisa Suáreza. Je to jeho ideálny dedič. Vďaka Barcelone tak bude pokračovať vo svojom vývoji ako hráč a ako človek.
V minulosti ste ho presvedčili, aby odmietol Real Madrid, čo by ste mu dnes odporučili urobiť s oficiálnou ponukou Barcelony ?
Hrať s najlepším hráčom na svete, keď má ešte stále len 32 a 3 alebo 4 roky ešte pred sebou… Stať sa Messiho spoluhráčom a nie len mu pomáhať v národnom tíme, ale aj klubovom. Lautaro a Leo tak zlepší svoje porozumenie na ihrisku.”

Kedy ste sa stretli s Lautarom? A, ako ste reagoval ak ste ho videli hrať ?

“Nikdy na to nezabudnem… Bol november 2013 a boli skúšky. Fabio Radealli a Alfredo Acosta ho videli v jednom tíme a hneď mi volali: Adrián, je tu výnimočný hráč, musíme ho za každú cenu priviesť do tímu… Povedal som mu, že naša generácia 1997 už bola plná talentov a, že nemáme miesto, ale Fabio na tom trval, a tak sme toho chalan priviedli. Lautaro prišiel v januári 2014 a žil v akadémii 2 alebo 3 roky.” vysvetlil Argentinec.

Akú máte prvú spomienku pri mene Lautaro ?

“Bol to veľmi šikovný, sústredený a skromný chalan. Vždy vedel, že chce byť profesionálnym futbalistom. Spravil všetko, preto to, aby dosiahol to, čo chcel, nikdy sa neodklonil od svojho cieľa.”

Hovorí sa o tom, že ak Lautaro hrával za mládežnícky klub prišla mu ponuka od Real Madrid. Vy ste ho presvedčili, aby zostal. Je to tak ?

“Áno, je to presne tak. Keď bol u nás odmietol ponuku od Real Madrid. My sme mu vraveli, že najdôležitejší v tejto fáze je, aby zostal v Racingu, aby debutoval a strávil nejaký ten čas v argentínskej lige. Našťastie nás poslúchol a 31.októbra 2015 zažil svoj debut, keď mal ešte len 18 a nestriedal nikoho iného ako Diega Milita.”

V Racingu ukázal svoj plný potenciál, ale nakoniec ho využil práve Inter. Boli ste prekvapený jeho výkonom v Sérii A?

“Teraz v Taliansku ukazuje, to všetko, v čom sme verili. Prekvapoval nás každý deň aj kvôli mladému veku. Už vtedy bol totižto kompletným útočníkom a jasným ostreľovačom.”

zdroj www.sport.es
foto as.com