Messi prekonal Ronalda v počte gólov za klub

Kapitán FC Barcelony Lionel Messi sa včera v zápase proti Realu Valladolidu parádne prezentoval. V tomto zápase sa mu podarilo dva krát trafiť do siete hostí a tým pádom aj prekonať Ronalda v počte strelených gólov za klub.

Lionel Messi už v oficiálnych zápasov strelil 608 gólov zatiaľ čo Portugalec Cristiano Ronaldo 606 gólov.

32-ročný Argentinčan Lionel Messi odohral 695 duelov, čo znamená, že jeho priemerný počet strelených gólov na zápas je 0,87.

Na druhej strane Cristiano Ronaldo odohral 814 stretnutí Sporting, Manchester, Real Madrid a terajší jeho klub Juventus. Jeho priemer gólov na stretnutie je 0,74.

Lionel Messi vo včerajšom zápase zaznamenal 58 presných prihrávok a vytvoril 4 šance na skórovanie. Najviac lôpt dostal Argentinčan od Artura Vidala (18) a Segia Busquetsa (16). Okrem toho zaznamenal sedem úspešných driblingov a vyhral 9 zo 14 zápasov.

Argentínčan okrem toho vo včerajšom zápase zaznamenal svoj 50.gól z priamych kopov a zároveň zdvojnásobil 120 v LaLige. Na ďalších miestach v tejto kvalifikácií sa nachádzajú Cristiano Ronaldo (85), Telmo Zarra (75) a Alfredo Di Stéfano (54)

zdroj www.fcbarca.com
foto www.fcbarca.com