Messiho parťáci za pôsobenie FC Barcelona

Lionel Messi sa narodil 24.06.1987 a v Španielskom klube FC Barcelona pôsobil od roku 2004 do 2021. Za toto pôsobenie v Barcelone si bývalý kapitán Barcelony Lionel Messi našiel kopec parťakov vďaka ktorím Barcelona prechádzala svojou najvzácnejšou futbalovou érou.

Ronaldinho+Lionel Messi+Samuel Eto

Lionel Messi svoje prvé pôsobenie za katalánsky klub FC Barcelona pôsobil v tejto základnej útočnej trojke. Svoj prvý zápas za A-team odohral v roku 2004, kde debutoval proti Španielskemu klubu Espanyolu.
1.mája 2005 si zjavne každý jeden z nás culér veľmi dobre pamätá. Práve tento deň sa nášmu hrdinovi Lionelovi Messimu podarilo skórovať svoj prvý gól za Barcelonu. Bolo to konkrétne v 88. minúte v zápase proti Albacete, kde mu na gól prihral slávny Ronaldinho.

Toto spoločné TRIO hralo až do sezóny 2007/2008, kde Brazílsky útočník napokon odišiel do Talianskeho klubu AC Miláno.

Samuel Eto+Lionel Messi+Thiere Henry

Po príchode Henriho sa Argentínčanovi Lionelovi Messimu veľmi dobre nedarilo. Nebolo to hlavne kvôli zmene svojho predošlého útočného tria, ale vďaka zraneniam, ktoré v tejto sezóne absolvoval. V sezóne 2007/2008 Lionel Messi odohral len 40 zápasov, v ktorých sa mu podarilo vstreliť 16 gólov. Aj napriek nepríjemných štatistikách sa Lionel Messi pozbieral a v nasledujúcej sezóne predviedol neuveriteľné čísla. V sezóne 2008/2009 Lionel Messi za Barcelonu odohral 51 zápasov a strelil 38 gólov. Za túto štatistiku rozhodne ďakuje aj svojmu spoluhráčovi Andrému Iniestovi a Španielskemu záložníkovi Xavimu. Ak sa pýtate kto trénoval Barcelonu túto dekádu, tak jednoznačne legendárny tréner Pep Guardiola.

David Villa+Lionel Messi+Pedro

Po boku týchto dvoch talentovaných Španielov mal Lionel Messi jednu z najlepších fáz svojej profesionálnej futbalovej kariéry. V roku 2012 sa mu podarilo streliť až 91 gólov. Je to neuveriteľné číslo a práve vďaka tomuto číslu prekonal rekord legendárneho Nemca Gerarda Mullera. V tejto sezóne sa mu taktiež podarilo vstreliť 5 gólov pri výhre 7:1 proti Leverkusenu v Lige Majstrov. Prekonával jeden rekord za druhým. Veľkou zaujímavosťou však je, že toto útočné TRIO sa postaralo v LM o 3 parádne góly vo finále proti Manchestru United. Zápas skončil samozrejme výhrou 3:1.

Alexis Sánchez+Lionel Messi+Neymar JR.

Vedenie Barcelony sa rozhodlo nájsť vhodnú alternatívu za Davida Villu a Pedra. Práve, preto v lete v roku 2011 priviedla do španielskeho klubu FC Barcelona Chilana Sanchéza a Brazílčana Neymara JR. V sezóne 2013/2014 sa Neymarovi podarilo streliť o 6 gólov menej než samotnému Sanchézovi.

Luis Suarez+Lionel Messi+Neymar JR.

Toto útočné TRIO môžeme už hneď zaradiť medzi najslávnejšie a hlavne najúspešnejšie za všetkých dôb. Za rok 2015 sa tomuto TRIU podarilo streliť až neuveriteľných 125 gólov, čo nedokázal žiadny iný špičkový klub, čo sa týka tejto trojici hráčov. Na toto TRIO môžeme spomínať len a len v dobrom.

Luis Suarez+Lionel Messi+Antoine Griezmann

Po spomínanej úspešnej trojice sa Brazílčan Neymar JR rozhodol prestúpiť do Francúzskeho klubu Parish Saint Germain. Tento prestup každý jeden culér veľmi ťažko znášal. Nuž Barcelona sa musela pozbierať a nájsť si vhodnú alternatívu za Neymara JR, a práve preto pre svoj klub priniesla hráča z Atlética Madrid Antoine Griezmann.

Dembélé+Lionel Messi+Antoine Griezmann

Po najslávnejšom TRIU nám tu zostal len samotný Lionel Messi. Po odchode Luisa Suareza do Atlética Madrid sa Barcelona rozhodla do TRIA postaviť 24-ročného Francúza Ousmaného Dembélého. Fanúšikovia Barcelony do dnešného dňa nechápu dôvod odchodu Luisa Suareza. O to viac ich znervózňuje totálny vyhadzov Suáreza. Takýto hráč si zaslúži aspoň veľkolepú rozlúčku.

V roku 2021 sme sa museli bohužiaľ rozlúčiť s GOATOM, Leom Messim. Lionel Andrés Messi sa rozhodol pre Francúzky klub Parish Saint Germain. Väčšina z nás tvrdí, že sa tomuto prestupu dalo vyhnúť, iný zase tvrdia, že vyhnutie tomuto prestupu bolo nemožné. Ako to teraz bez Messiho Barcelona zvládne? Zažijeme ešte niekedy ďalšie legendárne TRIO? Dokáže sa Barcelona postaviť na nohy aj po odchode Lionela Messiho? Koho vlastne Barcelona nasadí do útoku? Je Ansu Fati vhodným adeptom Lionela Messiho? Dokáže sa aspoň trochu priblížiť k Leovi? Tieto otázky si určite každý jeden z náš culér kladie a rozmýšľa nad budúcnosťou svojho milovaného klubu.

Visca el Barça !

Zdroj: klubfcbarcelona.sk, fbref.com, transfermarkt.com