Mingueza už vie, že klub bude musieť zrejme opustiť

Španielsky spravodajský portál Marca informuje, že Katalánsky klub FC Barcelona sa pokúsi v letnom prestupovom období predať obrancu Minguezu, ktorý ma hodnotu 10 miliónov eur.

Keďže zmluvy pre stredopoliara Francka Kessieho a obrancu Andreasa Christensena sú takmer hotové, vedenie klubu sa aktuálne sústredí na predaj hráčov, ktorí majú v klube menšiu hodnotu.

Je pravda, že do letného prestupového obdobia je ešte nejaký ten čas a klub stále môže obrancovi ponúknuť predĺženie kontraktu, ale žiaľ to nebude prípad Minguezu. Po príchode Xaviho sme mohli vidieť, že na jeho post nasadzoval iných hráčov.

Myšlienkou hráča je najskôr ísť na hosťovanie, aby mohol počkať na predĺženie zmluvy. Ak to tak nebude, hráč sa môže tešiť, že v roku 2023 môže klub opustiť úplne zadarmo na bezplatnom prestupe.

Mingueza je futbalista, ktorý ma pre svoju fyzickú silu a mladosť, čo robiť. Údajne existuje Bundesligový tím, ktorý ho už oslovil. Na poslednom zimnom prestupe mali o jeho prácu záujem Girondins, Hertha Berlín a Španielsky klub Valencia

Zdroj: barcauniversal.com, marca.com
Foto: marca.com