Mladým hráčom Barcelony stúpa hodnota

Futbalové observatórium CIES predstavilo zoznam 100 najlepších hodnotených futbalových hráčov na svete. Na tomto zozname môžeme spozorovať až sedem hráčov Katalánskeho klubu FC Barcelona.

Zoznam bol vytvorený na základe dĺžky zmluvy, veku, počet odohraných minút za posledné dva roky, počet asistencii a gólov, presnosť prihrávok či odohrané zápasy v národnom tíme.

Na prvé miesto sa vyšplhal Francúzsky útočník, ktorý aktuálne pôsobí vo Francúzskom klube PSG Kylian Mbappe, ktorý má hodnotu 205,6 milióna eur. Jeho hodnota vzrástla hneď po tom, čo predĺžil zmluvu vo svojom klube PSG do roku 2025. Na druhom mieste sa ocitol hráč Španielskeho klubu Real Madrid Vinicius Junior, ktorý ma hodnotu 185,3 milióna eur a hneď po ňom na treťom mieste skončil Erling Haaland, ktorý od budúcej sezóny bude hrať za Manchester City. Jeho hodnota podľa CIES je 152,6 milióna eur.
Prvý hráč Katalánskeho klubu FC Barcelona sa na štvrtom mieste objavil Pedri, ktorého hodnota je 135,6 milióna eur. Do prvej desiatky sa dostali ďalší dvaja hráči, Frenkie de Jong, ktorý ma hodnotu 112,5 milióna eur a Ferran Torres, ktorý ma hodnotu 109,5 milióna eur.) Čo sa týka La Ligy, tak na súpiske sa nachádza 21 hráčov, osem z Realu Madrid, sedem z Barcelony, dvaja z Villarrealu Atlética Madrid a Sevilli a jeden z Realu Sociedad.

Hráči Barcelony v prvej stovke najhodnotnejších futbalistov podľa CIES Football Observatory:

Pedri González: 131,1 milióna eur
Frenkie de Jong: 112,5 milióna eur
Ferran Torres: 109,5 milióna eur
Ronald Araujo: 89,1 milióna eur
Éric Garcísa: 60,02 milióna eur
Gavi: 58,5 milióna eur
Sergino Dest: 52,9 milióna eur

Celý zoznam hráčov nájdete kliknutím SEM!

Foto: fcbarcelona.com