Mundo Deportivo: Balde, Iñaki Peña a Yamal čakajú na nové zmluvy

V priebehu dnešného dňa denník Mundo Deportivo prišiel s informáciou, že Katalánsky klub FC Barcelona pracuje na predĺžení zmlúv s Alenajdrom Baldem, Iñakim Peñiom a 15-ročným Laminem Yamalom.

Alejandro Balde
19-ročnému obrancovi Alejandrovi Baldému aktuálna zmluva platí do roku 2024. Balde je pre Barcelonu obzvlášť dôležitý, keďže etabloval v prvom tíme pod vedením Xaviho Hernándeza a zdá sa, že Balde prevezme post po Jordimu Albovi, čo by znamenalo zvýšenie jeho mzdy a predĺženie zmluvy. FC Barcelona už niekoľko mesiacov sa rozpráva s jeho agentom Jorgem Mendesom. Športový manažment klubu verí, že dohoda je na dobrej ceste. Rozhodujúcu rolu teraz zohráva finančná situácia Fair play. Balde sa neobáva možného odchodu, pretože hráč je culé a veľmi dobre vie, že mu klub dôveruje. Kým však podpíše novú zmluvu je zrejme, že sa nájdu aj kluby, ktoré budú hráčovi ponúkať veľmi lákavé ponuky. Na svojom radare ho majú kluby, ako napríklad PSG a Machester United.

Iñaki Peña
Dôležitým hráčom je aj rezervný 23-ročný brankár Iñaki Peña. Gólmanovi aktuálna zmluva vyprší v lete budúceho roka, čo znamená, že od 1. janurára bude môcť slobodne rokovať s akýmkoľvek klubom bez obáv z akéhokoľvek druhu sankcii od FIFA. Hráč je pochopiteľne nervózny a čaká kedy sa klub rozhodne. Barcelona mu verí a vníma ho ako veľmi dobrého rezervného brankára k Ter Stegenovi. Peña však veľmi dobre vie, že vedenie Barcelony robilo prieskum trhu pomedzi brankárov. Celá táto situácia sa zmenila hneď po dobrých výkonoch Peñu v Galatasaray, kde bol ako hosťujúci hráč. Peña chce naďalej pokračovať v Barcelone, ale žiada zlepšenie platu a dlhši platný kontrakt. Na druhej strane Barcelona si hráča chce ponechať, ale nemôže si dovoliť hráčovi ponúknuť zvýšenie mzdy a dlhší kontrakt. Medzitým Španielsky klub Betis pozorne sleduje situáciu v mládežníckom tíme.

Lamine Yamal
Pomedzi ďalších dôležitých hráčov patrí aj mladík Lamine Yamal. Klub to už oznámil aj hráčovi, ktorý je perlou tímu Juvenil. Mladý útočník Juvenilu A ma 15 rokov a v júli dovŕši 16. Práve v tomto veku je čas podpísať s ním profesionálnu zmluvu. Jeho agent je Ivána de la Peñu, ktorý svoju prácu odovzdáva aj pre ďalších hráčov Katalánskeho klubu, ako napríklad: Éric Garcia, Gavi atď. Neformálne rozhovory už prebehli, počas ktorých sa dohodlo tiché stretnutie, aby sa dojednali podmienky profesionálnej zmluvy. Klub veľmi dobre vie, že nemôže stratiť Yamala, pretože je vnútorne považovaný za najtalentovanejšieho hráča v Akadémii.

Zdroj: mundodeportivo.com
Foto: twitter.com/Fabrizio Romano