Mundo Deportivo: Barcelona plánuje veľké znižovanie miezd

La Liga zverejnila na začiatku aktuálnej sezóny platové stropy. Na prvom mieste sa nachádza Barcelona s 671,429 milióna eur, druhý bol Real s 641,049 milióna eur a tretí Atlético Madrid s 348,5 milióna eur.
Podľa kataláského denníka Mundo Deportivo to môže mať v súčastnej situácií veľký význam.

Vzhľadom na to, že príjmy plánované na túto sezónu mali dosiahnuť 1,047 miliardy eur, je zrejme, že platy hráčov predstavujú viac, ako 60% plánovaného príjmu. V dôsledku tejto pandémie bude percento rozhodne ešte vyššie, pretože klub stratí veľkú časť svojich výnosov. Na základe dohody s hráčmi vie Barcelona takto ušetriť približne 30 miliónov eur.

Mundo Deportivo píše, že Španielske kluby majú to najhoršie ešte len pred sebou. Ako Barcelona, tak aj iné kluby si nebudú môcť dovoliť udržať aktuálnu výšku platov pre hráčov. Skutočné škrty sa ukážu nasledujúcu sezónu. Prezident Josep Maria Bartomeu už vie, že bude čeliť rokovaniam s hráčmi s cieľom znížiť ich mzdy. Je to totiž jasné, že Barcelona nemôže minúť 600 miliónov eur na mzdy hráčov, ak jej odhadované príjmy klesnú na 900 či 800 miliónov eur.

zdroj www.fcbarca.com
foto www.fcbarcelona.com