Mundo Deportivo: Kingsley Coman mohol byť hráčom Barcelony

26-ročný útočník Nemeckého klubu Bayernu Mníchov Kingsley Coman počas minulého leta mohol nasledovať kroky Poľského reprezentanta Roberta Lewandowského, ktorý prestúpil do FC Barcelona. Pred spečatením jeho predĺženej zmluvy s Bayernom bol Francúzsky krídelník spájaný s Katalánskym klubom.

V tomto čase sa Katalánsky klub rozhodol vynechať Ousmaneho Dembéleho kvôli jeho odmietnutiu prijať novú ponuku na predĺženie zmluvy a športové vedenie hľadalo nového krídelníka. Podľa denníka Mundo Deportivo sa spomínaný krídelník Kingsley Coman pred prijatím ponuky Bayernu ponúkol Barcelone. V skutočnosti to bol jeho otec, kto povedal predstavenstvu klubu o túžbe svojho syna hrať na Camp Nou.

Blaugranas mali veľmi veľký záujem získať Comana, pretože podobne, ako Ousmané Dembéle bol krídelníkom a navyše hráva pravidelne za národný tím Francúzska. Operácia však zlyhala pre vysokú finančnú odmenu, ktorý krídelnik od klubu požadoval. Jedna sa konkrétne o sumu 11 miliónov eur, čo je suma, ktorá bola neúnosná v novej mzdovej hierachii.

Krátko nato, čo Kingsley Coman predĺžil zmluvu s Bayernom Mníchov na celkovú sumu 17 miliónov eur, Dembélé predĺžil zmluvu s Barcelonou do júna 2024. Okrem toho vedenie klubu dokázalo priviesť Raphinhu, ktorý prišiel z Leedsu za 57 miliónov eur plus 8 miliónov eur v bonusoch.

Foto: twitter.com/BarçaTimes