Mundo Deportivo: Rokovania o novej zmluve Iñakiho Peñu boli pozastavené

Podľa novinára Fernanda Pola z denníka Mundo Deportivo boli rokovania o novej zmluve pre 23-ročného brankára Iñakiho Peñu pozastavené. Podľa zistených informácii strany rokovali už mesiace a v priebehu januára bol brankár zaregistrovaný do prvého tímu, kde dostal číslo 13, no podľa spomínaného denníka sa napriek neustálym rozhovorom nová zmluva ešte neuzavrela.

Ak chce Iñaki Peña naďalej hrať za Barcelonu, bude musieť mať v hlave jasno, v tom čo chce v istej budúcnosti dosiahnuť. Ak chce mať zaručený hrací čas bude musieť Barcelonu opustiť, najmä keď v klube konkuruje gólman Ter Stegen, ktorému sa v aktuálnej sezóne veľmi darí.

Podľa denníka MD sa Iñaki Peña vďaka mizivému počtu minút teší záujmu ostatných klubov. V priebehu nedávneho zimného prestupového obdobia sa o prácu odchovanca zaujímal aj Galatasaray, ktorý ho opäť chcel podpísať na miesto zraneného Muslera, ako aj z ďalších Francúzskych klubov. Podľa zistených informácii sa o prácu Iñakiho Peñu začal zaujímať aj Španielsky klub Real Betis, ktorý v brankárovi vidí nástupcu nášho bývalého gólmana Claudia Brava, ktorému v júni tohto roku vyprší jeho aktuálna zmluva s Verdiblancos.

Napriek veľkému záujmu viacerých klubov a malo odohraných minút Iñakiho Peñu v Barcelone jeho okolie nevylučuje, že nakoniec predĺži zmluvu s Barcelonou.

Foto: twitter.com/Canal Barça