Mundo Deportivo zverejnil obsah burofaxu Lea Messiho

Zdieľať:

Katalánsky denník Mundo Deportivo nás dnes informuje, že bývalý kapitán FC Barcelona Lionel Andrés Messi presne pred rokom a jedným dňom poslal burofax  bývalému prezidentovi FC Barcelona Bartomeuovi, v ktorom jasne zdôraznil ukončenie svojej profesionálnej futbalovej kariéry v Katalánskom klube FC Barcelona.

“Vážený pán Bartomeu,

V zmysle klauzuly 3.1 v zmluve podpísanej 25. Novembra 2017 by som chcel rozviazať pracovný pomer ako profesionálny futbalista s účinnosťou 30. Augusta 2020.

Rozumiem, že právo jednostranne vypovedať zmluvu bez uvedenia dôvodu, ktoré je predmetom tejto doložky, by sa malo interpretovať v súlade s mimoriadnymi okolnosťami sezóny 2019/2020, ktorá bola predĺžená z dôvodu núdzového stavu a situácie spôsobenej pandémie COVID-19.

Vzhľadom na tieto okolnosti sa sezóna 2019/2020 skončila včera [23. augusta 2020, vyd. red.] a Barcelona ukončila sezónu 15. augusta po vypadnutí z Ligy Majstrov, deň predtým. 10 dní od ukončenia sezóny, ako je stanovené v našej zmluve, ktorá musí byť interpretovaná s prihliadnutím na mimoriadne udalosti, žiadam, aby bola zmluva ukončená dňom 30. augusta 2020 v súlade s klauzulou 3.1.

S úctou,

Lionel Andrés Messi.”

 

zdroje: mundodeportivo.com, fcbarca.com
foto: fcbarcelona.com

Peter
Sledujte ma