Nabitý január so šancou na prvý titul v Xaviho ére

Začína sa Nový rok a Katalánsky klub FC Barcelonu čaká hektický mesiac. Tréner prvého tímu Xavi Hernández a jeho tím by potenciálne mohli odohrať až osem zápasov za 25 dní, za predpokladu, že postúpia cez kolá v Španielskom Superpohári a Copa del Rey.

Prvým zápasom v roku 2023 je zápas 32. kola Copa del Rey, ktorý sa uskutoční dňa 4. januára v stredu proti Intercity na štadióne Josého Rica Péreza o 21:00. Aby toho nebolo málo hráčov Blaugranas čaká v nedeľu ďalší náročnejší zápas na ihrisku Metropolitano proti Atléticu Madrid.

Španielsky superpohár sa koná o týždeň neskôr, pričom sa hrá o prvú trofej sezóny a Xaviho éru. Ak Barcelona bude chcieť túto trofej získať, bude sa musieť najskôr prebojovať cez Real Betis v semifinále, ktoré sa odohrá v priebehu 12. januára. Finálový zápas by sa mal odohrať 15. januára, kde sa Barcelona môže stretnúť s Realom Madrid alebo Valenciou.

Rozpis zápasov FC Barcelona v januári 2023:
4. januára 21:00 CF Intercity vs FC Barcelona (Copa del Rey)
8. januára 21:00 Atlético Madrid vs FC Barcelona (La Liga)
12. januára 20:00 Real Betis vs FC Barcelona (Španielský superpohár)
15. januára finále Španielského superpohára
18. januára osemfinále Copa del Rey
22. januára 18:30 FC Barcelona vs Getafe (La Liga)
25. januára Štvťfinále Copa del Rey
29. januára 18:30 Girona vs FC Barcelona (La Liga)

Zdroj: fcbarcelona.com, flashscore
Foto: fcbarcelona.com