Náhľad zápasu: Barça VS Getafe

Vzhľadom na to, že sme takmer na konci januára, dokazuje to, koľko zápasov vonku sme museli odohrať. Sú to dva týždne čo hráme prvú hru v la lige. Nie je to len prvá hra v La lige po dvoch týždňoch ale aj prvý zápas čo sa hra u nás v roku 2023 v Barcelone. Po dvoch úspešných hrach a hlavne neuveriteľnom víťazstve proti Realu Madrid vo finále sa musíme sústrediť na Getafe.

K nášmu súperovi:

Getafe inkasovalo 24 gólov čo je 4-násobok toho čo máme my. Budú hrať s nízkym blokom a pokúsia sa zaplniť stred poľa, takže sa musíme uistiť, že sme aj s minulých zápasov s nimi na toto pripravený. Z posledných 5 zápasov ukazuje, že v posledných 5 zápasoch vyhrali iba raz. Čo prišlo proti Mallorce doma, kde vyhrali 2:0. Zatiaľ strelili 16 gólov, čo je o niečo viac ako polovica gólov, ktoré sme dali my. Tiež sa im podarilo poraziť Real Sociedad na začiatku sezóny. Takže by sme určite nemali podceňovať tohto súpera.

Pravdepodobná zostava:

Obrázok

Dnešný zápas je však najdôležitejší. Predčasné zabitie hry by nám umožnilo pripraviť sa na Copa Del Rey, ale je dôležité, aby sme túto prácu urobili dnes večer skoro. Preto musíme začať silnou zostavou. O tom niet pochýb. Čo znamená, že výber tímu je celkom priamy. Oddych a striedanie je kľúčové najmä pre našich najdôležitejších hráčov. A preto musíme hru ukončiť už na začiatku. Stále ale nezabúdajme že Lewandovski ma suspendaciu a Araujo a Frenkie mali menšie problémy po poslednom zápase.

Zdroj: klubfcbarcelona.sk
Foto: mundodeportivo, fcbarcelona