Náhľad zápasu : CF Intercity Vs Barça – Copa Del Rey R32

V našom prvom zápase nového roka hráme proti CF Intercity v 32. kole Copa Del Rey. Je to náš prvý zápas v roku 2023 a zároveň je to náš tohtoročný debut v španielskej pohárovej súťaži. Takže čo môžme čakať? a aký vplyv to ma na našu hru ? Najpr si to v skratke zhrňme.

Ohľadom súpera

CF Intercity je tím so sídlom v San Juan de Alicante neďaleko Valencie. Hrajú v RFEF-skupine 2. Čo je tretia slza španielskeho futbalu. Je to veľmi moderný klub, ktorý bol založený len pred 6 rokmi v roku 2017.

Čo môžme čakať z našej strany?

Celý káder bol kvôli majstrovstvám sveta oddelený na viac ako 50 dní. Pred návratom sme nemali ani jeden priateľský/ohrievací zápas. A hoci prvých 35 minút futbalu proti Espanyolu sme hrali naozaj dobre. Jasne bolo vidieť nedostatok rytmu medzi hráčmi.

Zvyčajne v počiatočných fázach Copa Del Rey môžete vidieť nejaké debuty z mládežníckej akadémie, a čiastočne sa očakávalo, že práve teraz v La Masii uvidíme náš najjasnejší talent, 15-ročného Lamine Yamala. Tentoraz však nebudú povolaní žiadni mladí hráči.

Xavi na svojej včerajšej tlačovej konferencii potvrdil, že Araujo dnes večer nastúpi proti Intercity. Čo je skvela správa. Dostať ho späť do kondície je životne dôležité pre to, o čo sa snažíme túto sezónu.

Prišla veľká novinka v podobe nášho brankára Iñakiho Peňa. Ktorý bol po nervóznom čakaní konečne zaregistrovaný ako hráč prvého tímu. To znamená, že bude môcť hrať tento večer

Pravdepodobná zostava:

Obrázok