Napätá situácia v šatni medzi Xavim a hráčmi po zápase Copa del Rey

Joan Fontes na stránkach podcastu “Bar Canaletes” opísal situáciu, ktorá sa stala nedávno v šatni. Hráči Barcelony spochybnili Xaviho rozhodnutie, keď prišlo na základnú jedenástku na zápas proti Unionistas Salamanca.

Podľa informácii, ktoré boli zverejnené na stránkach podcastu Bar Canaletes sa zistilo, že celá táto situácia vznikla po zápase Kráľovského pohára. Údajne mal Poľský reprezentant Robert Lewandowski hovoriť s Xavim zvýšeným tónom hlasu, a vysvetlil mu, že keďže je to trofej, ktorú bude najjednoduchšie vyhrať, tím by mal prísť s trochu silnejším tímom. Xavi na túto vetu odpovedal, že analyzovali súpera spolu s trénerským štábom a základná jedenástka bola zvolená správne.

Neskôr sa v šatni ozval ďalší hlas. Mal to byť údajne jeden z Barcelonských kapitánov. (Na tento zápas boli kapitáni povolaní len Sergi Roberto a Frenkie de Jong), ktorý povedal na adresu Xaviho: “Xavi, toto nie je prvýkrát, čo bola analýza zlá.” Po tejto vete vstúpil do rozhovoru Deco, ktorý napätú situáciu v šatni upokojil.

Foto: marca.com