Nekonečná cesta uzdravenia Samuela Umtitiho

25-ročný Francúz Samuel Umtiti prišiel do Barcelony v lete 2016 na vyriešenie defenzívnych problémov v tíme. Umtiti sa však dostal do veľkej špirály zranení, ktoré mu komplikuje pravidelne hranie v tíme.

Po prvých dvoch úspešných sezónach Umtitiho v Camp Nou sa zdalo, že Barcelona si našla svojho nového zástupcu za Carlesa Puyola. Klub určite nečakal, že tento Francúz sa stal terčom na zranenia.

Umtiti už ako teenager mal problémy s ľavým kolenom. Už vo veku 17 podstúpil chirurgický zákrok, počas ktorého bol odstránený jeho meniskus. Dôsledky tohto zákroku sa prejavili až teraz.

Leto 2018 bolo pre Saumuela Umtitiho veľký zlom v kariére. Neustále sa sťažoval s bolesťou ľavého kolena. Nechcel sa podrobiť chirurgickému zákroku a tak odišiel do Ruska, aby vyhral Majstrovstvá sveta so svojím národným tímom. Skutočný problém sa objavil v septembri, hneď od začiatku novej sezóny. Umtiti si od 26. septembra 2018 nezhral zápasy v ktorých hral 2x za sebou, pretože každý druhý zápas riskoval svoje zdravie.

Samuel Umtiti od kedy prišiel do Katalánska FC Barcelona odohrala 190 zápasov. Hráč prehral 56 zápasov z nich.

zdroj www.fcbarca.com
foto www.mundodeportivo.com