O Fatiho sa zaujímajú kluby

Katalánsky klub FC Barcelona už oficiálne oznámil predĺženie zmluvy s Pedrim do roku 2026 a teraz je jej hlavným cieľom urobiť presne to iste aj v prípade Ansu Fatiho, ktorý sa nachádza v podobnej situácii. O útočníka má pritom záujem čoraz viac európskych klubov, takže je potrebné zabezpečiť, aby táto hviezda naďalej pôsobila v katalánskom klube FC Barcelona.

Katalánsky denník Mundodeportivo informuje, že elitné európske kluby sú si vedomí, že FC Barcelona rokuje o predĺžení zmluvy s Fatim, ale čakajú na vývoj udalosti, pretože súčasný kontrakt mu vyprší v roku 2022. Záujem o hráča bol už dávnejšie, nuž vďaka svojmu úspešnému návratu po zranení zvýšilo ostražitosť záujemcov. Denník píše, že krídelnika sledujú kluby z Anglicka, Talianska, Nemecka a Francúzska. Jedným z nich je Manchester United, o ktorom už hovoril bývalý prezident FC Barcelona Josep Maria Bartomeu.

FC Barcelona momentálne rokuje s Fatiho agentom Jorgem Mendesom. Novinár Fernando Polo je názoru, že obe strany už dosiahli predbežnú dohodu už na stretnutí Mendesa s Mateu Alemanym v Porte. Dlho sa vie, že mladík z La Masie myslí len na Barcelonu a o žiadnych ďalších ponúk nechce, čo i len počuť. Vyzerá to tak, že ostatné kluby sa budú len prizerať, ako Ansu Fati podpisuje novú zmluvu v Barcelone.

Foto: twitter.com/Squawka Football